spot_imgspot_img

Koenig & Bauer dołącza do Inicjatywy Blue Competence VDMA na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Podejmując decyzję o przystąpieniu do inicjatywy VDMA “Blue Competence” firma Koenig & Bauer potwierdziła swoje zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, które są zakorzenione w filozofii firmy i charakteryzują ją od momentu jej założenia ponad 200 lat temu.

Na targach drupa 2000 maszyna Rapida 105 jako pierwsza offsetowa maszyna arkuszowa na świecie otrzymała certyfikat ekologiczny “Emission tested” przyznawany przez Stowarzyszenie Zawodowe Drukarzy i Papierników (Berufsgenossenschaft Druck und Papierverarbeitung). VDMA, jako głos branży budowy maszyn i urządzeń, sformułowała tutaj wspólne standardy dla ekologicznego projektowania produktów i produkcji, jak również odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem.

“Grupa Koenig & Bauer stawia sobie za cel oferowanie rozwiązań, które łączą ochronę klimatu i środowiska z praktycznymi i ekonomicznymi korzyściami dla naszych klientów” – mówi prezes zarządu dr Andreas Pleßke. “Zostając partnerem inicjatywy Blue Competence, pragniemy podkreślić ten zamiar, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonych technologii i usług. Obok zasobooszczędnych i niskoemisyjnych produktów i procesów produkcyjnych, skupiamy się na rozwoju technologii oszczędzających energię w celu zmniejszenia emisji CO2 w produkcji poligraficznej. A jako jeden z pionierów korporacyjnej polityki społecznej, zawsze byliśmy zaangażowani w naszą odpowiedzialność za pracowników i społeczeństwo.”

Inicjatywa VDMA Blue Competence na rzecz zrównoważonego rozwoju

Blue Competence to inicjatywa VDMA mająca na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowy maszyn i urządzeń, przy jednoczesnym informowaniu sektora o odpowiednich zrównoważonych rozwiązaniach. Każda z firm partnerskich zobowiązuje się do przestrzegania dwunastu wytycznych w zakresie zrównoważonego rozwoju określonych dla branży budowy maszyn i urządzeń.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak