spot_imgspot_img

Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej

Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej  Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Przedsiębiorstwo od samego początku, czyli od 2000 roku skutecznie realizuje przyjętą strategię rozwoju. Z sukcesem wdraża kolejne inwestycje i poszerza ofertę swoich produktów, do której należą: opakowania klapowe, wykrojnikowe i opakowania e-commerce, także z kolorowymi nadrukami w jakości FLEKSO HD oraz opakowania specjalistyczne i wielkogabarytowe.

Wysoka jakość i wszechstronność produktów – od małych pudełek, przez opakowania z nadrukiem, po ogromne oktabiny do składowania i transportu towarów luzem, sprawiły, że Janmar Centrum znalazł uznanie wśród firm z wielu branż, z Polski i Europy, m. in.: elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, meblowej i chemicznej.

Obecnie firma Janmar Centrum przetwarza ponad 150 mln m2 tektury falistej rocznie i zatrudnia 214 osób.

Kolejny krok w rozwoju

Inwestycja w nową fabrykę zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie budowę i instalację pierwszych linii produkcyjnych. Jedną z nich będzie najnowocześniejsza i najszybsza obecnie na rynku maszyna typu „Jumbo” firmy Bahmüller Göpfert, o szerokości roboczej 4800 mm. Pozwoli ona firmie Janmar Centrum jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę opakowań wielkogabarytowych.

W kolejnym etapie przewidziane zostały instalacje kolejnych linii produkcyjnych oraz inwestycja w automatyczny magazyn wyrobu gotowego o wysokości 33 m, zapewniający klientom serwis dostaw na najwyższym poziomie.

Docelowo, po zakończeniu drugiego etapu inwestycji, fabryka będzie produkować pełen zakres opakowań z tektury falistej, a moce produkcyjne będę na poziomie 150 mln m2 tektury falistej rocznie.

Nowa fabryka ma pracować w oparciu o najwyższe standardy w trosce o środowisko, a zainstalowany wewnętrzny automatyczny system transportu wraz najnowocześniejszymi urządzeniami peryferyjnymi mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla pracowników. Firma Janmar Centrum w nowy zakład planuje zainwestować około 140 mln zł i zatrudnić ponad 50 osób.

Drugi Park Opakowań w Polsce

Druga fabryka firmy Janmar Centrum działać będzie w oparciu o model parku opakowaniowego. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnie budowanej, nowej fabryki tektury falistej (PW14) firmy Progroup.

Po sukcesie pierwszego w Polsce Parku Opakowań, który został uruchomiony 30.01.2017 roku w Trzcinicy, obydwa przedsiębiorstwa postanowiły kontynuować współpracę w tym zakresie. Model parku opakowań zdecydowanie przewyższa tradycyjne, zintegrowane fabryki. Jest połączeniem wyspecjalizowanej produkcji opakowań z wysokowydajnościową produkcją tektury falistej, bez jakichkolwiek problemów logistycznych.

Dzięki takiej współpracy, oba przedsiębiorstwa – Janmar Centrum i Progroup mogą skuteczniej spełniać oczekiwania swoich klientów i szybko reagować na zmieniający się rynek, wciąż pozostając przy tym od siebie niezależne.

Termin uruchomienia nowej fabryki Janmar Centrum i drugiego Parku Opakowań planowany jest na III kwartał 2022 roku.

Jestem przekonany, że dzięki decyzji o budowie drugiej fabryki jeszcze bardziej wzmocnimy swoją pozycję na rynku. Inwestując w nową lokalizację będziemy mogli być bliżej klientów z innej części kraju, a bezpośrednie sąsiedztwo z firmą Progroup pozwoli nam skupić się wyłącznie na produkcji pudeł. Obecna trudna sytuacja rynkowa pokazuje, że tylko firmy o silnej pozycji i ze stabilnym zapleczem w postaci surowca potrafią być wiarygodnymi partnerami dla swoich klientów – podsumowuje Marcin Gatner, prezes zarządu i właściciel przedsiębiorstwa.

Źródło: Janmar Centrum

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING