spot_imgspot_img

HP Indigo prezentuje nowe rozwiązania

Podczas wydarzenia Dscoop Edge Fusion 2021 firma HP Inc. zapowiedziała nowe innowacje w zakresie rozwiązań HP Indigo, które będą wspierać dynamiczny rozwój druku cyfrowego, jak również ogólną transformację digitalową.

Dostawcy usług z branży PSP chętnie korzystają z rozwiązań HP Indigo. W użyciu jest już ponad 125 maszyn HP Indigo, pochodzących z nowego portfolio, zaprezentowanego w marcu 2020 roku.

Pomimo wyzwań minionego roku, klienci Indigo nadal stoją na czele transformacji w branży. W laboratoriach badawczo-rozwojowych HP nieustannie tworzone są nowe produkty i rozwiązania, które mają wspierać rozwój naszych klientów – powiedział Haim Levit, Wiceprezes i Dyrektor Generalny HP Indigo, podczas Dscoop Fusion – spotkania dostawców i partnerów usług druku HP Graphic Arts z całego świata, w którym uczestniczyło ponad 8000 osób. 

Transformacja w zakresie druku komercyjnego 

Od czasu wdrożenia w zeszłym roku, nowe rozwiązania HP Indigo nieustannie zyskują na popularności, o czym świadczą m.in. długoterminowe inwestycje w nowe urządzania firm takich, jak Cimpress czy Shutterfly. Portfolio HP Indigo umożliwia dostawcom druku komercyjnego wspieranie dalszej transformacji cyfrowej na rynku.

HP Indigo 100K Digital Press – najbardziej wydajna maszyna cyfrowa B2 na rynku[1] – jest liderem tego trendu z ponad 30 już zainstalowanymi modelami. Urządzenie umożliwia komercyjnym drukarniom przenoszenie większych ilości projektów z druku offsetowego na cyfrowy.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ekspansję cyfrową w druku komercyjnym, firma HP Indigo ogłosiła nowy zestaw funkcji:

 • Nowy Auomatic Alert Agent 2.0 dla maszyn HP Indigo Series 4 (HP Indigo 12000 i 15K) to wbudowany system kontroli, który skanuje każdy wydrukowany arkusz i porównuje go z jego cyfrowym odpowiednikiem, automatycznie identyfikując wady druku. AAA 2.0 automatycznie odrzuca wadliwe arkusze i przedrukowuje je, wszystko bez zbędnych przerw w produkcji i bez potrzeby interwencji ze strony człowieka. Aby wspierać wydajność i rentowność dostawców usług poligraficznych, system wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).
 • Rozszerzenie możliwości drukowania HD dzięki nowemu programowi Rip Fine Line. Nowa infrastruktura RIP zapewni doskonałe wykonanie małych, wyraźnych i cienkich linii, tworząc ostre i wyraźne czcionki Kanji
  i złożone wzorce zabezpieczeń.
 • Wprowadzenie nowej maszyny cyfrowej HP Indigo 6P, czyli urządzenia typu narrow-web do zdjęć
  i publikacji. Model ten rozszerza możliwości Indigo 6800p dzięki serii innowacji zwiększających produktywność i wszechstronność, w tym większej powierzchni obrazu o wysokości 320 x 980 mm
  i szybszemu RIP.
 • HP Indigo Certified Pre-Owned Digital Presses oferuje nową możliwość nabycia HP Indigo, w tym maszyn drukujących w formacie B2 , jednocześnie pozwala na oszczędność w czasie zakupu.
 • Pakiety specjalne są dostępne dla klientów komercyjnych HP Indigo, w tym pakiet HP Indigo 15K dla modelu HP Indigo 12000. Ponadto, obejmują one opcje rozszerzenia możliwości komercyjnych maszyn serii 3,
  w tym dostępność 5-tej kolorowej stacji dla modelu HP Indigo 7eco.

[1] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez HP: HP Indigo 100K w porównaniu do urządzeń drukujących konkurencji dostarczających formaty arkuszy B2; dane z maja 2021 r…

Źródło: HP

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING