spot_imgspot_img

Grupa Rossmann inwestuje w CorruCUT firmy Koenig & Bauer

ROMCARTON S.A., należący do francuskiej Grupy Rossmann, zainwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Będzie to najdłuższa z dotychczas wyprodukowanych maszyn CorruCUT, posiadająca siedem zespołów drukujących.

Uruchomienie maszyny planowane jest na lato przyszłego roku, kiedy to rozpocznie ona produkcję w Popesti-Leordeni niedaleko stolicy Rumunii, Bukaresztu, w jednej z największych i najnowocześniejszych fabryk pudełek w Europie Południowo-Wschodniej.

“W ciągu ostatnich kilku lat bardzo uważnie śledziliśmy postępy firmy Koenig & Bauer w dziedzinie przetwórstwa tektury falistej. Mieliśmy też okazję odwiedzić istniejące instalacje maszynowe w Rumunii i Niemczech. Oczekiwania wobec nowej maszyny były jasne – najwyższa możliwa jakość produktu, krótkie czasy przezbrajania i niezawodny partner u naszego boku. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Koenig & Bauer w celu dalszego rozwoju CorruCUT” – mówi Guillaume Grandviennot, dyrektor techniczny ds. tektury falistej w ROSSMANN Romania.

Filozofią firmy Koenig & Bauer jest koncentrowanie się na oczekiwaniach klientów wobec swoich maszyn. Michael Donnert, Senior Sales Manager w Koenig & Bauer Digital & Webfed:

“Od 2019 roku prowadzimy ścisłe rozmowy z firmą ROMCARTON. Nowe funkcje i rozwiązania wbudowane w CorruCUT zrobiły wrażenie na ROMCARTON podczas wizyty, podczas której mogliśmy doświadczyć naszej technologii w akcji. Z przyjemnością witamy ROMCARTON S.A., jako nowego członka w naszej rodzinie użytkowników najnowszej na rynku maszyny rotacyjnej.”

Inne nowe rozwiązania jeszcze bardziej uprościły i udoskonaliły interfejsy do systemów peryferyjnych. Jednocześnie maszyna CorruCUT jest teraz bardziej kompaktowa, a aktywny system zarządzania powietrzem umożliwił zwiększenie wydajności produkcji nawet o 20% w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami podczas drukowania arkuszy powlekanych.

Prawie 100 lat innowacji i postępu

Grupa Rossmann, jeden z europejskich pionierów opakowań z tektury falistej, będzie obchodzić w 2022 roku swoje 100-lecie. 99 lat temu Lucien Rossmann założył firmę produkującą opakowania w Strasburgu, a następnie dzięki wizji Bernarda Rossmanna grupa rozrosła się na całą Europę i Afrykę. Wszystkie zakłady produkujące pudełka są zaopatrywane przez własne papiernie. Inny członek grupy korporacyjnej, firma Sorest, zbiera i poddaje recyklingowi odpady z papieru i tektury falistej.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING