spot_imgspot_img

GMG ColorServer. System automatycznego zarządzania barwą

- Artykuł promocyjny -

GMG ColorServer to system do centralizacji zarządzania barwą. Umożliwia automatyczną konwersję różnych przestrzeni barw plików PDF dla różnych maszyn oraz dla różnych technologii druku.

Osiągnięcie spójnych wyników druku, na różnych maszynach, w oparciu o tylko jeden plik danych (np. w formacie PDF) jest zwykle zadaniem trudnym i czasochłonnym. Proces ten wymaga wielu manualnych korekt oraz konwersji a systemy zarządzania barw, szczególnie w przypadku RIP-ów cyfrowych maszyn drukarskich, często generują spore problemy przy uzyskaniu zgodności barw.

GMG ColorServer automatyzuje te procesy, dokonując wielu konwersji w zależności od tego na jaką maszynę ma trafić dana praca. W ten sposób plik PDF, który początkowo był przygotowany dla maszyny offsetowej, może zostać wydrukowany w technologii fleksograficznej lub cyfrowej, bez ludzkiej ingerencji, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości druku. GMG ColorServer odpowiedzialny jest za konwersje zarówno z przestrzeni CMYK na CMYK, RGB na CMYK lub CMYK+Spot na Multicolor.

Oprócz samej konwersji przestrzeni barwnych sprawdzana jest poprawność oraz struktura plików PDF. Dodatkowo, optymalizowana jest ilość użytych farb (Total Ink Limit / UCR), realnie obniżając koszty druku.

GMG ColorServer bazuje na unikalnej technologii GMG OpenColor, w której użwane są profile typu Device-Link a informacje o barwach zdefiniowane są w sposób spektralny. Dzięki temu, wszelkie konwersje barw, są najwyższej możlwiej jakości ponieważ podstawowa informacja o barwie (krzywa spektralna) nie musi być konwertowana wielokrotnie do przestrzeni CIE Lab.

  • GMG ColorServer to automatyzacja konwersji prac dla różnych maszyn i dla różnych technologii druku.
  • GMG ColorServer to oszczędność czasu przy przygotowaniu pracy dla różnych maszyn.
  • GMG ColorServer to niższe koszty druku poprzez optymalizację zużycia farby

Zapytaj o szczegóły: Leszek Bartkowiak, tel. 698 698 645,
e- mail: Bartkowiak.Leszek@reprograf-grafikus.com.pl

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING