spot_imgspot_img

FESPA Innovations and Trends. Seria inspirujących wydarzeń branżowych

Organizatorzy targów FESPA wprowadzają FESPA Innovations and Trends (FIT). Jest to nowa seria inspirujących wirtualnych eventów on-line, których celem jest wsparcie drukarń w efektywnym planowaniu działalności.

Nowe interaktywne wydarzenia są tematycznie związane z określonym obszarem technologii i zastosowań, dając odwiedzającym skoncentrowane środowisko, w którym mogą angażować się w nowe produkty i odkrywać trendy. Pierwsze dwa spotkania z serii odbędą się w maju i czerwcu 2021 roku.

Druk wielkoformatowy: 26-27 maj 2021r.

Wydarzenie to dotyczyć będzie druku wielkoformatowego i rozwijającego się rynku drukowanych dekoracji, na którym zaprezentowane zostaną innowacje od wielu wiodących dostawców technologii, oprogramowania oraz podłoży.

Wśród złotych sponsorów pojawią się producenci tj: Durst, przedstawiając swoje najnowsze portfolio P5; EFI, prezentując swój nowy EFI Vutek Q5; HP, pokazując portfolio Latex 700 i 800; Kornit Digital, wyjaśniający, w jaki sposób drukarki mogą wykorzystać atramenty NeoPigment; Mimaki zaprezentuje nową serię 100 drukarek UV, solwentowych i sublimacyjnych; OneVision, omówi kompleksowy pakiet automatyzacji; oraz PrintFactory, zaprezentuje korzyści płynące z używania prawidłowego przepływu pracy i narzędzi do zarządzania kolorami.

Będzie można również zobaczyć rozwiązania firm tj.: Ahlstrom-Munksjö, Aleph, Aslan, Avery Dennison, Dataline, Elitron, Fotoba, Hanglory, Kala, Klieverik, Kongsberg, Mactac, Mutoh, Pigment.Inc, PLASTGommet, PONGS, STS Inks i TTS.

Druk na tekstyliach: 9-10 czerwca 2021r.

Drugie wydarzenie FESPA Innovations and Trends (FIT), będzie koncentrować się na sektorze zadruku tekstyliów oraz zdobieniu odzieży, obejmując rozwiązania takie jak bezpośredni druk na tekstyliach (DTG), sitodruk, oprogramowanie i materiały.

W roli złotych sponsorów pojawią się: B-FLEX, prezentujący rosnące portfolio winylu termotransferowego; EFI Reggiani, wprowadzając swoją zintegrowaną ofertę do cyfrowej produkcji tekstyliów; Gemini CAD, podkreślając swoje rozwiązania programowe dla projektantów mody, producentów i marek e-commerce; Kornit Digital, prezentując najnowsze drukarki przemysłowe DTG Kornit HD; Polyprint, prezentując swoje drukarki DTG i Direct-to-fabric (DTF) oraz maszyny do obróbki wstępnej; PrintFactory, prezentując swój pakiet narzędzi programowych dla branży tekstylnej; Roland, przedstawiając nową kompaktową maszynę drukującą DTG; i ROQ, pokazując swoje najnowsze innowacje w dziedzinie automatycznego sitodruku i druku hybrydowego.

Pojawią się również dostawcy technologii tj.: INO, Klieverik, Lotus Holland, Melco, Pigment.Inc, Sport PrintLab, Vastex, dostawca niestandardowych rozwiązań oprogramowania Zakeke oraz producent folii transferowej COVEME.

W każdym wydarzeniu FIT udział weźmie co najmniej 16 wystawców prezentujących swoje produkty i rozwiązania. Zwiedzający będą mieli otwarty dostęp do wirtualnych pokazów, wglądu wystawców oraz sesji pytań i odpowiedzi. Uczestnicy mogą z wyprzedzeniem zapoznać się z pełnym programem wydarzenia, tak aby zaplanować swój czas.

Uczestnictwo w wydarzeniach FESPA FIT jest bezpłatne dla zwiedzających, natomiast co ważne, liczba rejestracji jest ograniczona, dlatego warto zarejestrować się już dziś.

Prezes FESPA, Neil Felton, wyjaśnia: „Nadeszła wiosna, a firmy coraz bardziej koncentrują się na swoich planach ożywienia po tym niezwykle trudnym roku. Aby planować inwestycje i podejmować świadome decyzje, decydenci muszą mieć możliwość zapoznania się z nowymi produktami, odkrywania rozwoju technologicznego oraz dostępu do porad ekspertów dotyczących produktów, zastosowań i możliwości dywersyfikacji i rozwoju.

Rozmawiając z drukarkami w naszych społecznościach, słyszymy, że – chociaż zdecydowanie wolą robić to wszystko podczas wydarzeń na żywo – istnieje pilna potrzeba dostępu do informacji w sposób oszczędzający czas. Przedsiębiorcy chcą mieć możliwość zadawania pytań, zasięgania porad, interakcji z dostawcami i pielęgnowania relacji z przedstawicielami branżowymi. Uruchamiając serię wirtualnych wydarzeń FIT, wspieramy naszą społeczność w najbardziej efektywny dostępny sposób, dopóki nie spotkamy się ponownie na żywo podczas targów FESPA”.

Jacek Stencel, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego, podkreśla „Wirtualne wydarzenia FESPA Innovations and Trends to świetna okazja dla właścicieli drukarń oraz decydentów, aby w jednym miejscu zaczerpnąć inspiracji i zapoznać się z premierami wiodących światowych innowatorów w dziedzinie druku.”

Joanna Zjawin, Dyrektor PSSiDC, dodaje „Miałam okazję brać udział w styczniowym FESPA Global Summit i jestem przekonana, że FESPA Innovations and Trends będzie przygotowana na najwyższym poziomie”. 

Spotkania odbywać się będą na cyfrowej platformie, która została wykorzystana podczas wirtualnego szczytu FESPA Global Summit. Wszelkich informacji również udziela Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego zrzeszone z FESPĄ.

Jeżeli chcesz się zarejestrować zajrzyj do zakładki WEBINARIA!

 

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING