spot_imgspot_img

Koenig & Bauer informuje o dalszej konsolidacji w ramach programu efektywności P24x

Program efektywności P24x przyjęty przez Koenig & Bauer we wrześniu 2020 roku w celu wzmocnienia naszej pozycji rynkowej i zwiększenia rentowności operacyjnej poczynił dalsze postępy w realizacji. Jednym z obszarów działania jest optymalizacja zakładów produkcyjnych i montażowych. Koenig & Bauer konsekwentnie podąża tą drogą poprzez wewnętrzną konsolidację Grupy i realokację, aby w dłuższej perspektywie zachować konkurencyjność.

Do takich działań należy przeniesienie zakładów montażowych Koenig & Bauer Flexotecnica w Tavazzano we Włoszech do Würzburga. Rzecznik zarządu dr Andreas Pleßke zapewnia:

“Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie możliwości, aby zachować jak najwięcej miejsc pracy w Tavazzano. Odpowiedzialność za cały zakład sprawia, że przeniesienie montażu jest nieuniknione. Wiązanie montażu w ramach grupy czyni zakład bardziej wydajnym i rentownym, a tym samym zabezpiecza miejsca pracy w dłuższej perspektywie. Podstawowe funkcje, takie jak konstrukcja i rozwój, serwis i sprzedaż dla Włoch zostaną zachowane, a także wzmocnione w razie potrzeby.”

“W Tavazzano będziemy nadal przewodzić pracom grupy nad innowacyjnymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami w zakresie druku fleksograficznego. Klienci mogą nadal polegać na naszym wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie opakowań giętkich” – wyjaśnia Luigi Magliocchi, dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica.

Zwłaszcza pandemia Covida spowodowała wzrost popytu na żywność pakowaną w folię, a rozwijający się handel elektroniczny wymaga również elastycznych opakowań o obniżonej wadze. Zaawansowane technologicznie maszyny fleksograficzne CI do druku na papierze, folii i innych elastycznych materiałach opakowaniowych należą do szerokiego portfolio produktów firmy Koenig & Bauer, co czyni ją jedynym producentem maszyn, który jest w stanie opanować wszystkie przemysłowe procesy druku na praktycznie wszystkich podłożach. Dlatego też nakłady na badania i rozwój pozostają na niezmienionym poziomie.

Od lewej do prawej: Christoph Müller (Członek Zarządu Koenig & Bauer), Luigi Magliocchi (Dyrektor Zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica), Hartmut Breunig (Dyrektor ds. Badań i Rozwoju oraz Zarządzania Produktem Koenig & Bauer)

Członek zarządu Christoph Müller dodaje:

“W najbliższych latach Flexotecnica będzie koncentrować się na wykorzystaniu silnej sieci serwisowej Koenig & Bauer z ponad 1000 pracowników i globalnej sprzedaży do dalszego zwiększania udziału w rynku w sektorze opakowań giętkich oraz do dalszego bycia partnerem na poziomie wzroku dla naszych klientów z innowacyjnymi, zorientowanymi na klienta rozwiązaniami i usługami cyfrowymi”. Współpraca pomiędzy różnymi jednostkami biznesowymi w Koenig & Bauer już się sprawdziła.”

W ramach programu efektywności P24x firma uruchomiła szereg inicjatyw, począwszy od dalszego rozwoju asortymentu pras zgodnie z potrzebami rynku, poprzez cyfryzację procesów, a skończywszy na obniżeniu kosztów produkcji. W ten sposób Koenig & Bauer nadal koncentruje się na kompleksowych rozwiązaniach systemowych i optymalizacji całkowitego kosztu posiadania (TCO) dla klientów. Montaż wiązany i ściślejsza współpraca, np. w zakresie inżynierii i serwisu, przynoszą efekty synergii w całym procesie tworzenia wartości dodanej i w całym portfolio. Tworzenie centrów kompetencyjnych umożliwia tworzenie bardziej efektywnych struktur, które z kolei dają możliwość wprowadzania większej liczby innowacji, indywidualnych rozwiązań dla klientów i zapewniają Koenig & Bauer najwyższą jakość.

Źródło: Koenig & Bauer

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING