spot_imgspot_img

Czy automatyzacja produkcji jest opłacalna?

Czy automatyzacja produkcji jest opłacalna? To tylko jeden z wątków poruszonych podczas Akademii Heidelberga Online, której edycja odbyła się 15 czerwca. Jak zauważył Andrzej Kunstetter, automatyzacja, o której dzisiaj mówią już wszyscy ułatwia w znaczny sposób zarządzanie całością procesów produkcji.

Pod wieloma względami skraca czas przygotowania plików i następnie wprowadzenie ich w cały ciąg produkcyjny. Jak zaznaczył Andrzej Kunstetter, automatyzacja może być rozpatrywana w kilku wariantach. Pełnej automatyzacji, kiedy wszystkie procesy są wcześniej zaplanowane i wystandaryzowane oraz w części automatyzacji, gdzie tylko niektóre, wybrane procesy posiadają swoje wyznaczone działania. Pozostaje również kwestia braku procesów wykorzystujących procesy automatyzacji.

Dawid Żyta zaprezentował praktyczne ustawienie procesów automatyzacji produkcji w części prepress wykorzystując oprogramowanie Prinect. Na zakończenie Tomasz Pawlicki podziękował uczestnikom i prelegentom tej edycji webinarium. A tytuł tej edycji brzmiał: Automatyzacja procesów w prepress – czyli jak ułatwić pracę i przyspieszyć produkcję

Zapis, zatem możliwość obejrzenia ponownego lub poznania wszystkich edycji Akademii Heidelberga Online, jest możliwy w tym miejscu!  

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING