spot_imgspot_img

Commerce Label inwestuje w hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series iQ

Commerce Label, Inc. (CLI) z Plymouth w stanie Minnesota (USA) to kolejna firma, jaka zdecydowała się na inwestycję w hybrydową maszynę z oferty Mark Andy – Digital Series iQ. Jak twierdzi Dave Warner, dyrektor generalny drukarni, ruch ten był podyktowany koniecznością zwiększenia wydajności i wolumenu realizowanych prac, jak też specyfiką i zróżnicowaniem produkcji tego zakładu.

Firma Commerce Label została założona w 1991 roku przez grupę lokalnych profesjonalistów z dziedziny druku. Obecnie jej właścicielami i osobami zarządzającymi są: Jim i Bobbi Senske, Dave Warner oraz Adam Schafer. Motto firmy stanowi – bazująca na niezawodności i wzajemnym zaufaniu, oparta na wieloletnim doświadczeniu rynkowym – obsługa klientów z różnych segmentów (m.in. dóbr trwałych), poparta certyfikatami przemysłowymi UL/CSA na realizowaną produkcję.

Mówi Adam Schafer, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu: „Przez te wszystkie lata zbudowaliśmy duży poziom zaufania u naszych lokalnych klientów, którym oferujemy innowacyjne rozwiązania etykietowe zgodne z normą UL/CSA. Naszym dążeniem jest, by CLI była postrzeganą jako ekspercka firmą pierwszego wyboru dla wszystkich, którym zależy na wysokojakościowej etykiecie wykonanej z myślą o różnych aplikacjach”. Współwłaściciel CLI dodaje, że założenia te są spełniane, gdyż obecnie firma z powodzeniem współpracuje z szerokim gronem klientów, reprezentujących wiele branż, którym oferuje usługi w zakresie drukowania i przetwarzania etykiet.

CLI, bazując na technologii wąskiej wstęgi, zainwestowała na początku swojej działalności w maszyny fleksograficzne, m.in. Mark Andy 2200, oferując druk w 11 kolorach. Pierwsze rozwiązanie oparte na technologii cyfrowej pojawiło się tu w 2009 roku – była nim maszyna inkjetowa UV innego producenta. Uzasadniając ówczesną decyzję o inwestycji w technologię cyfrową, Dave Warner mówi:

„W tym okresie mieliśmy do wyboru techniki inkjetową bądź tonerową – w postaci wolnostojących urządzeń oraz towarzyszące im w trybie offline rozwiązania do wykańczania i przetwarzania etykiet. Wybraliśmy inkjet, gdyż jego zastosowanie zapewniało trwałość realizowanym wydrukom, niezbędną w kontekście normy UL/CSA czy też wymagań jakościowych, stawianych nam przez klientów”.

Dwanaście lat później, gdy kierownictwo CLI podejmowało decyzję o zakupie nowej maszyny cyfrowej, sytuacja na rynku, także w kontekście dostępnych rozwiązań, zmieniła się diametralnie, m.in. za sprawą pojawienia się rozwiązań hybrydowych. Mając za sobą ponad dekadę doświadczeń z obróbką końcową realizowaną w trybie offline, szefowie firmy postanowili przyjrzeć się bliżej możliwościom oferowanym przez maszyny hybrydowe, głównie w kontekście zwiększenia wolumenu prac i wydajności działań.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak

×