spot_imgspot_img

Co chcesz usprawnić w swojej drukarni?

99 głosów oddaliście w ankiecie, którą opublikowaliśmy w zeszłym tygodniu. A pytanie dotyczyło: Co chcesz usprawnić w swojej drukarni? Pomimo pandemii i tego wszystkiego, co dzieje się dookoła przez cały czas zachęcamy Was do dokładnej analizy działalności swojej drukarni.

Warto odpowiedzieć sobie, gdzie uciekają nam pieniądze podczas produkcji, co warto usprawnić i czy jest taki obszar, który zdecydowanie może Wam ułatwić na rynku w walce o klienta?

Być konkurencyjnym nie tylko ceną, ale także jakością terminem realizacji, czy zapleczem logistycznym, to prawdziwa sztuka. Wracamy jednak do ankiety. Zaproponowane odpowiedzi na pytanie Co chcesz usprawnić w swojej drukarni? były następujące:

  • Nic
  • Przepływ pracy w obszarze prepress
  • Szybsze dojście do odbitki produkcyjnej
  • Zmniejszyć ilość odpadów (makulatura)
  • Przejść na druk bez alkoholu
  • Cały proces oprawy
  • Zarządzanie poszczególnymi działami

A odpowiedzi Wasze ułożyły się tak, jak na wykresie poniżej. To bardzo ciekawe, że najwięcej odpowiedzi uzyskała: Szybsze dojście do odbitki produkcyjnej.

W sumie rzeczywiście jest to duże wyzwanie, kiedy drukarz traci czas na nieustanną regulację kałamarzy i dopasowanie się do odbitki wzorcowej. Opanowanie tego zagadnienia wymaga wielu różnych działań. Jednym z nich jest na pewno umiejętność pomiaru odpowiednimi urządzeniami. Oczywiście, o ile one są w drukarni używane. Wyregulowana maszyna drukująca, czy znany punkt przyrostu, warunki drukowania itd. Nawet oświetlenie. I choć piszemy o rzeczach, które bardzo dobrze znacie, to nie znaczy, ze wszyscy wprowadzają tzw. okresowe serwisowanie maszyny drukującej w plan produkcji. To dość ciekawe.

Zapraszamy również do udziału w kolejnej krótkiej ankiecie. Pytanie, które pojawiło się już blisko rok temu. Wtedy odpowiedziało na nie 240 osób. Ciekawe, jak teraz…

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING