spot_imgspot_img

Brytyjska drukarnia cyfrowa kupuje trzecią maszynę atramentową SCREEN

Specjalista do spraw druku etykiet na rynku brytyjskim firma Limpet Labels,  w miarę wzrostu zapotrzebowania na usługi druku cyfrowego rozszerzyła swój park maszynowy o trzecią maszynę atramentową SCREEN: Truepress Jet L350UV SAI S 7-kolorowa.  Obecnie druk cyfrowy stanowi ponad 80% jej działalności.

„To urządzenie zwiększa naszą gamę kolorów, jednocześnie pomagając nam oszczędzać atrament, dzięki czemu nasze zlecenia są bardziej opłacalne”, mówi Nathan Williams, kierownik operacyjny.

Japońskie słowo „sai” oznacza „kolorowy”, a nowa seria SCREEN SAI została stworzona, aby zapewnić właśnie to: pomóc drukarzom w produkcji szerszej gamy kolorów Pantone, aby sprostać bardzo wysokim wymaganiom właścicieli marek.

Williams mówi: „Na przykład, aby wydrukować właściwy niebieski kolor, poprzednie generacje maszyn drukarskich często potrzebowały dużych ilości atramentu, nakładanego na różne warstwy. Jednak najnowsza maszyna SCREEN SAI znacznie łatwiej osiąga właściwy kolor i oszczędza około połowy ilości atramentu”. Oprócz oszczędności kosztów, pozwala to firmie Limpet Labels na zaspokojenie rosnącego zainteresowania klientów spełnianiem ambitnych norm ekologicznych. L350UV SAI pomaga również Limpet Labels w jeszcze większym ograniczeniu strat materiałowych, wymagając minimalnej lub zerowej konfiguracji pomiędzy pracami.

Niezawodność maszyn SCREEN, ich czas pracy (uptime) przekraczający 95% i wysoka prędkość produkcji do 60 metrów na minutę, były kluczowymi argumentami przemawiającymi za decyzją Limpet Labels o zainwestowaniu w trzecią maszynę SCREEN. Aktywna na rynku etykiet chemicznych i przemysłowych, a także w innych sektorach, Limpet Labels współpracuje z SCREEN od siedmiu lat.

„Każda generacja sprzętu i oprogramowania SCREEN zapewnia jeszcze większą stabilność i spójność kolorów”, podkreśla Williams. „Ta najnowsza, zaawansowana technologia SAI jest tak łatwa w użyciu jak iPad, a nasi operatorzy nie wymagają wielu szkoleń, aby korzystać z maszyny w najlepszy możliwy sposób”.

Od czasu przejścia z tonerów na atramentowe liczba zamówień, które firma Limpet Labels produkuje cyfrowo, wzrosła o około 230%. Dzięki atramentowemu drukowi, który umożliwia mu docieranie do nowych rynków zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i kontynentalnej Europie, Limpet spodziewa się, że jego „zdrowy i stały wzrost” będzie kontynuowany, a kolejne inwestycje w cyfrowy druk atramentowy pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat. Rozwój Limpet Labels odzwierciedla trwającą zmianę w kierunku druku cyfrowego na szerszym brytyjskim rynku druku.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING