spot_imgspot_img

Antalis z globalną inicjatywą

Antalis pomaga swoim klientom w wyborze surowców, aby branża ta stała się jeszcze bliższa zasadom zrównoważonego rozwoju. W odpowiedzi na pilne, rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication.

W obliczu potrojenia światowej produkcji plastiku na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza1 w wielu krajach najbardziej konkretnym działaniem jest szybkie usunięcie z rynku jednorazowych lub nietrwałych przedmiotów z tworzyw sztucznych, takich jak plastikowe torby. Sektor komunikacji wizualnej, który pochłania 1% światowej produkcji tworzyw sztucznych, ma do odegrania istotną rolę w zachęcaniu do stosowania bardziej zrównoważonych materiałów.

Antalis znajduje się na uprzywilejowanej pozycji pod względem możliwości wprowadzania pozytywnych zmian poprzez swoją ofertę. Wdrożenie ekologicznie odpowiedzialnych rozwiązań do tej branży wiąże się z zachętą do stosowania zrównoważonych produktów oraz stworzeniem ram, które umożliwiają klientom przygotowanie się na nadchodzącą przyszłość dzięki szerokiemu wachlarzowi narzędzi i usług.

The Green Star System™: sprawdzony system oceny ułatwiający klientom dokonywanie zrównoważonego wyboru

Sukces Green Star System™ działu papierów Antalis zaowocował powstaniem oferty produktowej, w której 80% asortymentu uzyskało ocenę co najmniej 3 gwiazdek. Obecnie firma rozszerza ten skuteczny i obiektywny system oceny na produkty branży Sign & Display.

Nowy system Green Star System™ dla materiałów do komunikacji wizualnej uwzględnia takie kluczowe czynniki, jak rodzaj zastosowanego surowca oraz możliwość ponownego przetworzenia produktu po zakończeniu okresu użytkowania, przyznając mu ocenę w skali od zera do pięciu gwiazdek.

System ten pozwoli klientom Antalis odnaleźć się w ofercie i dokonać właściwego wyboru materiałów, dzięki ich oznaczeniu. Green Star System ™ opisuje ofertowane produkty pod kątem ich zaawansowania w programie zrównoważonego rozwoju, dając w ten sposób nowy wymiar w wyborze produktów do realizacji zleceń.

Z pomocą Green Star System ™ oraz specjalistów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, gotowych wspierać klientów w proekologicznej transformacji, która jest prosta, skuteczna i opłacalna, dział Visual Communication Antalis dąży do tego, aby do 2030 roku 75% oferowanych produktów posiadało co najmniej trzy gwiazdki.

Antalis zagwarantuje ponadto, że wszystkie odpowiedzialne środowiskowo produkty (z oceną od 3 do 5 gwiazdek) będą dostępne w 28 krajach, w których firma jest obecna z ofertą produktów do komunikacji wizualnej. Tym samym zapewniając zrównoważone rozwiązania alternatywne dla tworzyw sztucznych.

– System zielonych gwiazdek Green Star System™ dla materiałów do komunikacji wizualnej umożliwia dokonanie wyboru produktów z tworzyw sztucznych według kategorii ekologicznych – deklaruje Joanna Smolińska, Dyrektor Regionalna Sektora Visual Communication w Antalis. – Zaufanie naszych klientów wzmacnia dostęp do przejrzystych informacji o produktach, a tym samym możliwość dokonania najlepszego wyboru odpowiadającego ich potrzebom.

Produkt Coala Air Board Daily, zrównoważona alternatywa dla płyt ze spienionego PCW, uzyskał 5 gwiazdek w rankingu Green Star System™.

Aby zilustrować alternatywne rozwiązania proponowane w ramach Green Star System™, informujemy o wprowadzeniu do oferty przyjaznych dla środowiska płyt papierowych Coala Air Board Daily.

W systemie Green Star System™ Coala Air Board Daily otrzymał ocenę 5 gwiazdek i oferuje możliwość zastosowania w wielu miejscach. Produkt stanowi doskonałą alternatywę dla płyt ze spienionego PCW, ponieważ jest lżejszy i produkuje się go między innymi z papierów pochodzących z recyklingu. Po zakończeniu eksploatacji jego ponowne przetworzenie jest łatwe i opłacalne.

Źródło: Antalis

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING