spot_imgspot_img

Amfortis. Agfa wprowadza kompleksowy system workflow dedykowany produkcji opakowań w technice offsetowej

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty Amfortis – kompleksowego rozwiązania, łączącego w ramach jednego workflow wiele narzędzi software’owych, mających usprawnić produkcję opakowań. Dołącza ono do szerokiego portfolio firmy (obejmującego m.in. płyty oraz systemy CtP), skierowanego do drukarń z tego segmentu, bazujących na technice offsetowej.

Producent podkreśla, że z poziomu jednego interfejsu użytkownika Amfortis zapewnia uzyskanie najwyżej jakości i stabilności druku, a jednocześnie pozwala usprawnić wszystkie typowe elementy procesu prepress takie jak: optymalizacja projektu (layoutu), powielanie użytków (przy pomocy funkcji step & repeat), rasteryzacja czy zarządzanie pracami.

Nowy workflow obejmuje również inne, innowacyjne funkcje takie jak zintegrowane centrum poleceń (integrated command center). Umożliwia ono użytkownikowi z jednej strony – wysyłanie plików do naświetlania i tworzenie odbitek próbnych, z drugiej – sterowanie maszynami cyfrowymi i ploterami wielkoformatowymi oraz tnącymi z myślą o produkcji próbek i realizacji zleceń niskonakładowych.

Tworząc Amfortis, firma Agfa bazowała na swoim 25-letnim doświadczeniu i posiadanym know-how w obszarze systemów workflow. Z tego też względu nowy system korzysta ze sprawdzonej architektury przetwarzania plików, jaka znalazła wcześniej zastosowanie w oprogramowaniu Apogee. Firma podkreśla przy tym jej niezawodność i łatwość w użytkowaniu, a także elastyczność w kontekście rozwoju przedsiębiorstw poligraficznych. Drukarnie komercyjne zainteresowane rozszerzeniem swojej oferty o opakowania, w części związanej z workflow będą w stanie uczynić to niemal natychmiast i przy niewielkim nakładzie pracy.

Pierwszym użytkownikiem systemu Amfortis stała się szwajcarska drukarnia Fratelli Roda SA, specjalizująca się w opakowaniach farmaceutycznych, kosmetycznych oraz spożywczych. Jak podkreśla Gian Luca Pellegrinelli, Production Manager, przedsiębiorstwo od zawsze poszukiwało innowacji usprawniających jego funkcjonowanie: „Ogromny potencjał oferowany przez Amfortis niemal natychmiast stał się widoczny i odczuwalny. Workflow ten sprawił, że nasz proces produkcyjny stał się szybszy i bezpieczniejszy, gdyż pozwolił na wyeliminowanie kroków pośrednich. Nasi operatorzy, już wcześniej przyzwyczajeni do pracy z systemem Apogee, przyznają, że interfejs programu Amfortis jest bardzo intuicyjny”.

Wysokiej jakości druk, niskie zużycie farby

W skład systemu Amfortis wchodzi m.in. PressTune – oprogramowanie do standaryzacji druku, które – jak zapewnia Agfa – gwarantuje stabilność kolorystyczną, a co się z tym wiąże – szybszy proces zatwierdzania prac przez klienta, krótszy czas narządzania maszyny, jak też niższe zużycie farby i papieru. Producent podkreśla, że za sprawą właściwej reprodukcji barwnej PressTune jest odpowiednią bazą dla wdrożenia technologii rastrowania SPIR@L, mającej w jeszcze większym stopniu poprawić jakość druku przy jednoczesnym zredukowaniu warstwy farby nanoszonej na podłoże. Zastosowanie znaleźć tu może także InkTune – oprogramowanie firmy Agfa, optymalizujące zużycie farby.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak