spot_imgspot_img

#111. Świadomie i (nie)bezpiecznie. Cyberprzestrzeń. Podcast

ChatGPT, sztuczna inteligencja (AI) i wiele innych tematów poruszanych przez nas z obszaru optymalizacji i standaryzacji… jest tylko małą częścią tego wszystkiego, co nazywamy transformacją cyfrową zachodzącą w naszej branży. W dodatku dość lawinowo. Wszyscy mamy jednak mały kłopot. Jest nim bezpieczeństwo, to wynikające z obrotu wszelkiego rodzaju elektronicznymi danymi.

Nikt nikogo nie będzie straszył. Po prostu czas na to, by zdać sobie sprawę z przerażających konsekwencji, kiedy zostanie zrealizowane włamanie na serwery drukarni i ta w mgnieniu oka straci wszystkie dane, lub ktoś podłączy się do produkcji i coś zmieni… Nie wydarzy się? Oj, nie przesadzajmy. Życie pisze scenariusze, o których nawet nie śniliśmy, a konsekwencje działania bez przygotowanych procedur na każdym etapie w drukarni, mogą wywołać szkody o różnym poziomie zagrożenia… nawet naszego zdrowia i życia.

Gość podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Zagrożenie jest realne, ale jak do tego tematu podejść? Na to i wiele innych pytań odpowiada nasz gość Andrzej Cieślak z firmy Dynacon, specjalizującej się w ochronie przed cyberatakami. Zapraszamy i wiemy, że po wysłuchaniu rozmowy przeprowadzonej przez Mirosława Pawlińskiego, już nic nie będzie takie samo… bezbarwne. 

Jak zawsze polecamy nasz kanał na SPOTIFY … NIEZBĘDNIK POLIGRAFA.Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”.

Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy od 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na Google Podcast, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak