Offset Print and Packaging, producent wysokiej jakości kartonów z Kent w Wielkiej Brytanii, wrócił do Koenig & Bauer z dwiema inwestycjami: sztancę Ipress 144 K oraz sklejarkę Omega Allpro 145. Dzięki tej podwójnej inwestycji Offset Print and Packaging jest pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która była wyposażona w sprzęt postpress firmy Koenig & Bauer.

Vince Brearey, dyrektor zarządzający ds. Druku offsetowego i opakowań, mówi o inwestycji: „Przez ostatnie 18 miesięcy przyglądaliśmy się strategicznym planom rozwoju oraz inwestycjom w wymianę i ekspansję. Pod względem formatu i producenta byliśmy początkowo niezdecydowani. Po przeanalizowaniu alternatyw i wybraniu rozmiaru formatu byliśmy pod wrażeniem jakości wykonania i łatwości obsługi systemów oferowanych przez firmę Iberica. ”

Vince Brearey, dyrektor zarządzający Offset Print and Packaging

„ Omega Allpro 145 nie był uwzględniony w naszych pierwotnych planach. Po obejrzeniu ich na dniach otwartych w Radebeul zdecydowaliśmy się zainwestować w nasz dział klejenia i dodać do niego Allpro. Dzięki temu jesteśmy w czołówce inwestycji w nowe technologie.”

Ipress 144 K

Offset Print and Packaging zdecydował się na Ipress 144 K, który został dostarczony w marcu 2020 r. Nowa maszyna posiada maksymalną wydajność 7500 arkuszy/h przy sile wykrawania 600 ton. Asortyment przetwarzalny obejmuje papier, tekturę i tekturę falistą o grubości do 4 mm. Maszyna została dostosowana tak, aby można było nadal używać istniejących wykrojników, aby zaoszczędzić na kosztach modernizacji. Wybrane opcje obejmują system OPMR do wyrównania arkuszy na przedniej i bocznej krawędzi.

Ipress 144 K

Omega Allpro 145

Składarko-sklejarka Omega Allpro 145 zamówiona przez Offset Print and Packaging posiada maksymalną prędkość 300 m/min i nadaje się do tektury o gramaturze od 200 g/m² do 600 g/m². Może również przetwarzać materiały z tektury falistej z falami N, F, E, C, B, EC i EB. Maszyna wyposażona jest w różnorodne funkcje zwiększające czas i wydajność oraz ulepszone systemy kontroli jakości, takie jak: boczny register dla lepszej kontroli wykrojów kartonów. Maszyna posiada również ekran dotykowy do szybkiej konfiguracji.

Omega Allpro

Wysoka jakość i łatwość obsługi

Składarko-sklejarki Duran są bardzo przyjazne dla użytkownika. Posiadają również rozbudowane funkcje zdalnej obsługi. Chris Scully, kierownik ds. sprzedaży w Koenig & Bauer (Wielka Brytania): „Cieszę się, że Offset Print and Packaging ponownie wybrał nas, jako dostawcę – tym razem dla sprzętu do postpressu z naszych oddziałów Iberica i Duran. Spodziewamy się, że będzie to pierwsza z wielu podobnych instalacji w Wielkiej Brytanii. Offset Print and Packaging to odnosząca sukcesy firma, która nieustannie inwestuje w zaawansowaną technologię wysokiej jakości, aby utrzymać swoją pozycję lidera. Rozszerzyliśmy nasze już silne relacje wraz z kompletnymi rozwiązaniami w dziale  postpressu”.

Źródło: Koenig & Bauer