Eastman Kodak Company ogłasza współpracę z Pigment.inc BV Europe w celu dystrybucji atramentów KODACOLOR EDTG Series Direct to Garment (DTG) firmy Kodak.

Atramenty z serii KODACOLOR EDTG firmy Kodak zostały specjalnie zaprojektowane do bezpośredniego drukowania na tkaninie na bawełnie, mieszankach bawełny i tkaninach poliestrowych. Są równie biegli w drukowaniu bezpośrednio na gotowej odzieży lub na tkaninach rolowanych. Ten atrament na bazie wody jest przeznaczony do pracy w drukarkach cyfrowych, które wykorzystują piezoelektryczne głowice drukujące i działa z bardzo wysokim poziomem wydajności dysz wśród głowic drukujących wymagających atramentów o niskiej lepkości.

Atramenty te są przeznaczone do druku produkcyjnego, ale nadają się również do wysokiej jakości próbkowania i kreślenia. Firma Kodak z dumą włączyła Pigment.inc BV Europe, jako swojego głównego światowego dystrybutora atramentów KODACOLOR EDTG Series. Pigment.inc BV to wiedza i doświadczenie dotyczące rynku europejskiego, są rozpoznawane na całym świecie. Dzięki tej współpracy funkcje zestawu atramentów KODACOLOR będą dostępne na całym świecie.

Korzyści dla użytkowników atramentów KODACOLOR obejmują zwiększoną wydajność produkcji dzięki zastosowaniu takich funkcji, jak krótki czas utwardzania, większa gama kolorów, więcej wydruków przed czyszczeniem głowicy i ulepszone pranie.

„Koncentrując się na jakości, wszystkie atramenty KODACOLOR są produkowane w naszej amerykańskiej fabryce zgodnej z normą ISO 9000” – mówi Grant French, dyrektor ds. Zewnętrznej sprzedaży atramentów w firmie Eastman Kodak.

Firma Kodak od lat 90-tych produkuje i sprzedaje atramenty cyfrowe do systemów termicznego piezoelektrycznego i ciągłego druku atramentowego, co świadczy o naszym nieustannym zaangażowaniu w biznes atramentowy. Kodak ma bogatą historię innowacji i doskonałości w kluczowych technologiach potrzebnych do produkcji doskonałych atramentów do tkanin.

Coraz większa jest personalizacja tkanin na odzież, akcesoria, tapicerkę i miękkie oznakowanie, co stanowi znaczącą szansę biznesową dla firmy Kodak w branży drukarek bezpośrednich i wielkoformatowych.

Atramenty KODACOLOR są produkowane w Rochester w stanie Nowy Jork w USA.

Źródło: Kodak