Hubert & Co z siedzibą w Getyndze w środkowych Niemczech to drukarnia dziełowa z ponad stuletnią tradycją. Oferowanie pełnego zakresu usług, od krótkich do długich; od druku monochromatycznego po pełnokolorowy i szereg różnych opcji oprawy, firma zainwestowała w maszynę drukującą Fujifilm Jet Press 750S w lutym 2020 r. Była to pierwsza w historii inwestycja w technologię atramentową Fujifilm.

Prezes Hubert & Co, Ramona Weiß-Weber, wyjaśnia przyczyny tej inwestycji. „Dla nas najważniejsza jest jakość” – mówi. „Szukaliśmy maszyny, która mogłaby niezmiennie zapewniać doskonałą jakość – to był kluczowy wymóg. Chociaż oczywiście wzięliśmy pod uwagę również inne czynniki, takie jak niezawodność, oszczędność kosztów i czasu, szybkość produkcji, zmniejszenie ilości odpadów oraz poziom usług i wsparcia”.

„Podobnie, jak w przypadku wszystkich drukarek do książek, nasi klienci coraz częściej proszą nas o drukowanie krótszych nakładów i szybsze ich powtórki. Wydawcy i księgarze są coraz mniej skłonni do trzymania dużych zapasów. Tak więc wysokiej jakości rozwiązania w zakresie druku cyfrowego okazują się coraz ważniejsze.

„Jet Press 750S spełnił wszystkie wymagania i był jasnym i oczywistym wyborem. Posiadanie jakości Jet Press otworzyło dla nas nowe rynki takie, jak krótkie nakłady na książki artystyczne, na które wcześniej nie byliśmy aktywni. Oprócz spektakularnych kolorów, jakie możemy uzyskać za pomocą Jet Press dla naszych ilustrowanych książek oraz obwolut i okładek, możemy uzyskać drobne szczegóły, które może zaprezentować, udowodniły również swoją wartość przy drukowaniu w czerni i bieli, szczególnie teksty naukowe, w których precyzja jest o pierwszorzędnym znaczeniu”.

„Nasi klienci są bardzo entuzjastycznie nastawieni do asortymentu i jaskrawości kolorów, które teraz możemy zaoferować. Wielu z nich powiedziało nam, że jakość, którą teraz osiągamy dzięki Jet Press, jest standardem przekraczającym wszystko, co byliśmy w stanie dostarczyć wcześniej. Jednym z takich klientów jest Dirk Allgaier z Arnoldsche Art Publishers w Stuttgarcie. Jako międzynarodowy wydawca książek artystycznych, jakość jest absolutnie kluczowa dla wymagań partnera drukarskiego. Dzięki Jet Press możemy spełnić ten standard”.

Dirk Mussenbrock, kierownik sprzedaży, Digital Press Solutions, Fujifilm Graphic Systems, EMEA, mówi: „Posiadanie pod ręką wysokiej jakości rozwiązań do druku cyfrowego staje się coraz ważniejsze dla drukarni książek na całym świecie.  Cieszymy się, że drukarnia książek z dziedzictwem i reputacją Hubert & Co mogła skorzystać z Jet Press, aby rozszerzyć swoją ofertę produktów i zapewnić jeszcze lepszą jakość swoim klientom ”.

Źródło: WWW