spot_imgspot_img

Drukarnia Printmax trafia do PAWI Group

Tak, to już oficjalnie… PAWI Group przejmuje warszawską drukarnię opakowań Printmax. W ten sposób rozszerza swoją ofertę wysokiej jakości opakowań z tektury i papieru – przeznaczonych dla sektorów spożywczego i niespożywczego – o wysoce uszlachetnione pudełka składane przeznaczone dla branż kosmetycznej, okołofarmaceutycznej i wszelkiego rodzaju dóbr luksusowych.

Dodatkowo przejęcie otwiera przed szwajcarskim producentem opakowań dostęp do szybko rozwijającego się polskiego rynku, wzmacniając tym samym jego międzynarodową pozycję.

Od ponad 60 lat PAWI znane jest z produkcji wysokiej jakości opakowań papierowych i kartonowych, przede wszystkim dla odbiorców z branży spożywczej (głównie piekarniczej i cukierniczej). Dzięki zatrudniającym łącznie ok. 300 pracowników zakładom w Winterthur (Szwajcaria) i Singen (Niemcy) posiada ugruntowaną pozycję w branży. Warszawski Printmax istnieje od 1997 r., zatrudnia ok. 80 osób. Zakład specjalizuje się w wysokiej jakości druku offsetowym na pudełkach składanych, z wykorzystaniem techniki złocenia na zimno i gorąco oraz nakładania specjalistycznych laminacji.

Po przejęciu PAWI będzie zatrudniać około 370 osób w trzech lokalizacjach. Strategia Grupy od dawna opiera się na wzmacnianiu mocnych stron poszczególnych zakładów.

Fabryka w Winterthur koncentruje się na realizacji cyfrowej produkcji nisko- i średnionakładowych zleceń na opakowania z tektury i papieru o wysokim stopniu uszlachetnienia, które trafiają do sektorów spożywczego (m.in. piekarniczego i cukierniczego) i niespożywczego. Zakład w niemieckim Singen realizuje natomiast wysokonakładowe zlecenia o niższym poziomie uszlachetnień, m.in. na tacki i opakowania z okienkiem.

Andreas Keller, dyrektor zarządzający PAWI Group podkreśla: “Przejęcie warszawskiej drukarni Printmax pozwoli nam rozszerzyć i uatrakcyjnić własne portfolio produktów oraz znacząco zwiększyć pulę klientów.”

Źródło: PAWI Packaging Poland, zdjęcie: Printmax.com.pl


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING