W ubiegłym roku Agfa stała się certyfikowanym partnerem technologicznym firmy Dataline w kontekście oprogramowania MultiPress.

Certyfikat ów potwierdza, że MultiPress – stworzony przez Dataline system MIS/ERP może być w standardowy sposób (poprzez standard JDF) zintegrowany z modułem DFE, będącym częścią systemów produkcyjnych Apogee i Asanti firmy Agfa.

Webinarium, organizowane przez obu dostawców 11 marca br. w ramach cyklu spotkań Studio 4D48 (Agfa zapoczątkowała je w czerwcu ub.r.), będzie się koncentrować na zagadnieniach związanych z kolejnymi poziomami automatyzacji i optymalizacją wydajności oraz ich wpływem na codzienną działalność przedsiębiorstw poligraficznych.

Podczas rozbudowanych prezentacji pokazane zostaną sposoby na usprawnienie działań drukarń offsetowych i cyfrowych poprzez odpowiednie łączenie zoptymalizowanego zarządzania systemem workflow i właściwą jego integrację z zadaniami administracyjnymi oraz biznesowymi.

Organizatorzy będą starali się wskazać, w jaki sposób tego rodzaju działania mogą prowadzić do osiągnięcia wyższej zyskowności, zaoszczędzenia czasu, polepszenia poziomu usług oraz zwiększenia satysfakcji klienta.

Uczestnicy webinarium zostaną również zapoznani z funkcjonowaniem obu rozwiązań software’owych w kontekście ich integracji, przygotowania do pracy oraz korzyści wynikających z wdrożenia.

W spotkaniu wezmą też udział ich użytkownicy – przedstawiciele drukarń offsetowych oraz cyfrowych wielkoformatowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z implementacji obu systemów, także w kontekście zwiększenia wydajności i osiąganych dzięki temu sukcesów rynkowych swoich drukarń.

Integracja systemów MultiPress i Apogee/Asanti

Jak podkreślają dostawcy obu ww. rozwiązań, połączenie zautomatyzowanych procesów administracyjnych i biznesowych, zarządzanych poprzez system MultiPress z workflow firmy Agfa, umożliwia osiągnięcie wyższej wydajności w wielu obszarach. Moduły JDF/JMF mogą zostać wykorzystane do tworzenie zamówień na zlecenia bezpośrednio z poziomu workflow administracyjnego, bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji.

Oznacza to pełną automatyzację procesu tworzenia proofów i form drukowych, planowania druku czy rezerwowania papieru. Poprzez protokół JMF dział administracji ma zapewniony stały monitoring statusu zlecenia. W efekcie – jak zapewniają firmy Agfa i Dataline – cały proces produkcji przebiega znacznie sprawniej i generuje mniejszą liczbę błędów, wpływając na wyższy poziom satysfakcji zarówno samej drukarni, jak i jej klientów.

Dataline Solutions i system MultiPress

Dataline Solutions – partner technologiczny firmy Agfa w obszarze integracji systemów MIS i workflow – może pochwalić się wdrożeniami swoich rozwiązań u ponad 1000 klientów w 25 krajach (korzysta z nich ok. 10 tys. indywidualnych użytkowników). Firma posiada biura w Belgii, Holandii, Niemczech oraz Francji. Zatrudnia ok. 60 specjalistów z dziedziny komunikacji graficznej.

MultiPress ma organizować codzienną pracę przedsiębiorstw poligraficznych o różnym profilu i jest dostępny w 11 wersjach językowych. Umożliwia on zarządzanie procesami sprzedażowymi, administracyjnymi, finansowymi, produkcyjnymi i logistycznymi. Pozwala na planowanie, rejestrowanie, e-biznes i raportowanie codziennych działań firmy. Jak podkreśla jego producent, firma może osiągnąć dzięki jego wdrożeniu najwyższy poziom automatyzacji, przy pełnej kontroli wszystkich realizowanych zadań ze strony użytkownika.

Źródło: Agfa