Korzyści z wdrożenia systemów workflow i MIS oraz studia przypadku, prezentujące tego typu implementację; integracja procesów produkcyjnych i biznesowych (w tym administracyjnych); prezentacja rozwiązań software’owych – to najważniejsze aspekty webinarium zorganizowanego przez firmy Agfa (producenta oprogramowania workflow – Apogee oraz Asanti) i Dataline (twórcę systemu MIS – MultiPress).

Wydarzenie było skierowane z jednej strony do arkuszowych drukarń komercyjnych, z drugiej – do cyfrowych drukarń wielkoformatowych, poszukujących sposobów na optymalizację swoich działań, zarówno w obszarze produkcji, jak też administracji. Zorganizowane zostało w ramach cyklu spotkań Studio 4D48, zainicjowanych przez firmę Agfa w czerwcu ub.r.

Uczestników webinarium powitał Luc Bruyneel – Business Manager Software w dziale oprogramowania firmy Agfa, który był również jego moderatorem.

Przedstawił on agendę spotkania, wpisującego się – co podkreślił – w wieloletnią, ścisłą współpracę obu dostawców oraz wspólne wdrożenia, zrealizowane w drukarniach offsetowych oraz cyfrowych. O aspektach z nią związanych mówili w krótkich wystąpieniach Andy Grant – dyrektor działu oprogramowania Agfa i Dirk Deroo – CEO firmy Dataline.

Andy Grant podkreślił, że rozwiązania software’owe stanowią integralną część oferty firmy Agfa i są projektowane z myślą o wszystkich segmentach, w których jest ona obecna: offsetowym komercyjnym, gazetowym i cyfrowym wielkoformatowym. Wspomniał, że coraz więcej wdrożeń oprogramowania Apogee (do drukowania komerycjnego) czy Arkitex (do drukowania gazetowego) uwzględnia technologię „chmury” zamiast instalowania oprogramowania bezpośrednio u klienta.

Dodał, że Agfa jest jednym z założycieli konsorcjum CIP4, zrzeszającego dostawców zainteresowanych jak największą otwartością, elastycznością i kompatybilnością ich rozwiązań z produktami firm zewnętrznych. Dotyczy to również integracji systemów workflow i MIS/ERP. W ubiegłym roku Agfa stała się certyfikowanym partnerem technologicznym firmy Dataline. Przyznany jej certyfikat potwierdza, że MultiPress – stworzony przez Dataline system MIS/ERP może być w standardowy sposób (poprzez protokół JDF) zintegrowany z modułem DFE, będącym częścią systemów produkcyjnych Apogee i Asanti firmy Agfa.

Dirk Deroo podkreślił w swoim wystąpieniu, że początki firmy Dataline związane były z tworzeniem systemów CRP i programów do kalkulacji. Z czasem jej rozwiązania stawały się coraz bardziej kompleksowe, a obecnie obejmują one wszystkie kluczowe – z punktu widzenia drukarni – elementy systemu zarządzania przedsiębiorstwem.

System MultiPress jest dostępny w 11 wersjach językowych i został już wdrożony u ponad 1000 klientów w 25 krajach Europy, co oznacza, że na co dzień korzysta z niego ok. 10 tysięcy indywidualnych użytkowników. Część z nich to także klienci firmy Agfa, u których oba rozwiązania software’owe zostały zintegrowane. Oprogramowanie firmy Dataline otrzymało prestiżowe nagrody EDP Award w latach 2019 i 2020…

Źródło: Agfa