spot_img

Niezbędnik poligrafa

spot_img

Sezon 7

Rozpoczynając edycją podcastów NIEZBĘDNIK POLIGRAFA, nie wiedzieliśmy, że będą one cieszyły się taką popularnością. Ledwo dotarliśmy do końca sezonu 6. i to z ilością pobrań przekraczającą ponad 4500! Dziękujemy Wam za cierpliwość i podpowiedzi (tematów, gości). Jak zapewne zauważycie, spełniamy Wasze prośby. W tym, czyli sezonie 7… między innymi Paweł Szpil, Łukasz Chruśliński, Marcin Zaporowski i Alicja Bednarek oraz… Wiktoria Majewska i Karolina Kępska-Tlaga. Wszystko wyjaśni się wkrótce, bo to nie jedyni nasi goście. Bądźcie z nami w każdy czwartek o godz. 15:00!

Zapraszamy!

31.03.2022, godz. 15:00 | Mamy XXI wiek? Czy aby na pewno? XXI wiek już dawno jest w poligrafii obecny. Skoro tak, to dlaczego nadal spotykamy się z drukarniami, dla których czas po prostu się zatrzymał? To wręcz niemożliwe, ale jeszcze dzisiaj dla wielu osób jest nie do pomyślenia, by wszystkie urządzenia w drukarni spiąć ze sobą w jedną całość. Znamy ten temat, bo to Wy go nam podsunęliście. Z Pawłem Szpilem rozmawiamy między innymi o tych tematach, ale w sposób, który może Was mile zaskoczyć.

24.03.2022, godz. 15:00 | Zmiany, zmiany, zmiany… Wszystko co dzisiaj dzieje się dookoła nas, wymaga zupełnie innego podejścia i o ile mogliśmy pewne kroki zaplanować na nieco później, o tyle teraz nie czas na narzekanie, tylko czas na działanie. Nie ma dzisiaj już powodów, by zwlekać z przekształcaniem drukarni w przedsiębiorstwo z XXI wieku. Transformacja cyfrowa, to nie tylko urządzenia do druku, które potocznie nazywamy cyfrowymi. To także cała otoczka tego biznesu, włączając w to także marketing.

17.03.2022, godz. 15:00 | A teraz coś dla Ciebie. Rynek po horyzont, nie do ogarnięcia na najbliższe nawet 5 lat! Możliwe? Tak. Możliwe… ale, zawsze jest jakieś ale. Poszukujesz czegoś, co pozwoli Tobie na rozwój biznesu na kilka lat do przodu. Świetnie. Mamy dla Ciebie rewelacyjną informację, mamy gotowy pomysł na zrealizowanie tu i teraz. Jak już zaczniesz, to łatwo nie będzie, by zakończyć… bo tak wielkie przed Tobą możliwości. Przesadzamy? Oj nie. Posłuchaj kolejnego podcastu, tym razem z Łukaszem Chruślińskim z firmy Mark Andy.

10.03.2022, godz. 15:00 | Marketing, drukarnia, poligrafia… wszystko w jednym. Czy wymienione trzy tematy wcześniej mogą być interesującym połączeniem? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. To już nasze drugie spotkanie z Alicją Bednarek z firmy Digiprint, podczas którego rozmawiamy o tym, co tak naprawdę jest siłą naszej branży. I to wcale nie technologia. Jak sama Alicja zauważyła… naszą siłą jest… no właśnie TO! To coś, co powoduje, że sięgamy po kolejny produkt wydrukowany. Zapraszamy!

03.03.2022, godz. 15:00 | Masz pomysł? Działaj! Do tej pory dużo czasu poświęciliśmy dostawcom. Czas zatem na drukarnie. Pierwszą i jakże miło, jest drukarnia Vilpol, a właściwie dwie wspaniałe panie, Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska. O czym rozmawialiśmy? Nie tylko o pandemii. Nie tylko o tym, jak zorganizowali sobie produkcję… ale także o tym, co można zrobić wspaniałego, kiedy posiada się już historię, renomę, relacje z klientami… na najwyższym poziomie. Zatem, zapraszamy!

24.02.2022, godz. 15:00 | Mocni przetrwają, słabi upadną. Teraz patrzymy prosto w oczy. Bez nawijania makaronu na uszy. W jakim miejscu jesteśmy? Co w poligrafii dzieje się dobrego i nie tylko? Jak mamy poradzić sobie z bezmiarem „…nieładu…”? Już dzisiaj wiemy o spektakularnych zamknięciach drukarni, sprzedażach i przejęciach. Co zatem czeka nas w najbliższym czasie? Małe podsumowanie i rozmowa w dużym tempie z Pawłem Szpilem (Reprograf-Grafikus).

NIEZBĘDNIK POLIGRAFA to projekt podcastów realizowany przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional, które ukazuje się od 2000. Podcasty dla poligrafii i o poligrafii. Jeżeli tylko chcesz, by jakiś temat przez nas był poruszony, wystarczy, że do nas napiszesz na ten e-mail. Dziękujemy, że jesteś z nami.