szkolimy i pomagamy... świat poligrafii professional
simon hernandez
Szukasz inspiracji i pomysłu na integrację zespołu, a może po prostu chcesz wiedzieć, jak udzielać pierwszej pomocy. Z nami możliwy jest trening praktyczny wykorzystując fantomy i defibrylatory. To także wspaniały sposób na pomoc Simonowi, o którym możesz przeczytać obok. Podaruj swoim najbliższym (rodzina, przyjaciele, pracownicy) możliwość udziału w szkoleniu z tematu Pierwsza Pomoc. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, a nasi instruktorzy posiadają certyfikaty wystawione przez EFR (Emergency First Response) z możliwością nauki Pierwszej Pomocy na całym świecie.
Przekazujemy wiedzę, uczymy praktycznych umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. W tym temacie szkolimy już od blisko 12 lat.
Mirosław Pawliński
red. naczelnydrużyna simona
komu pomagamy? nasz bohater simon hernandez
Cześć, mam na imię Simon, mam 4 latka i jestem wyjątkowym chłopcem. Urodziłem się z ciężką i rzadką chorobą genetyczną – zespołem Angelmana. Każdego dnia muszę ciężko pracować, żeby chociaż w małym stopniu dorównać moim rówieśnikom. Jest to trudna walka i nie wszystko w niej zależy ode mnie. Aby odzyskać to, co zabrała mi choroba potrzebuję codziennej rehabilitacji i specjalnych zajęć terapeutycznych. Możesz mi pomóc i dołożyć swoją cegiełkę, abym mógł stawić czoła tej chorobie. Obiecuję, że się nie poddam i będę dzielnie walczył 🙂
wpłaty
Dla Simona Hernandeza, podopiecznego Fundacji dzieciom „Zdążyć z pomocą”
1,5% dla Simona, KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 39302 Hernandez Simon
Więcej na temat zespołu angelamana
Zespół Angelmana charakteryzują głównie objawy neurologiczne: głębokie opóźnienie rozwojowe; zaburzenia ruchu i równowagi, zazwyczaj ataksja chodu i/lub drżenie kończyn; padaczka; charakterystyczne ruchy przypominające marionetkę i napady śmiechu bez powodu; pobudliwość emocjonalna; nadpobudliwość ruchowa. Oprócz tego dochodzą trudności z połykaniem, zaparciami, skolioza oraz nieprawidłowy cykl snu i zmniejszona potrzeba snu.
Podobnie, jak w wielu innych zespołach warunkowanych genetycznie, większość dzieci z zespołem Angelmana przejawia znaczne zaburzenia rozwoju mowy. Około 30% dzieci nie mówi, a pozostałe w większości posługują się pojedynczymi wyrazami. Z tego powodu, możliwie jak najwcześniej należy umożliwić dzieciom korzystanie ze specjalnych pomocy pozwalających rozwijać komunikację alternatywną. U ponad 40% wszystkich chorych stwierdza się problemy ze wzrokiem (zez oraz krótkowzroczność).