spot_imgspot_img

Optymalizacja produkcji z wykorzystaniem Omega Allpro 90 firmy Koenig & Bauer

W ostatnich miesiącach firma Hagl-Stanztechnik w Puchheim pod Monachium nie miała powodu narzekać na brak pracy. W szybkiej realizacji zleceń pomaga nowa składarko-sklejarka Omega Allpro 90 firmy Koenig & Bauer. Wielokrotnie przyspieszyła narządzanie nowego zlecenia w porównaniu do poprzedniej maszyny. Równocześnie znacznie wzrosła wydajność produkcji. Po zainstalowaniu w lutym nowej maszyny pakującej, produkcja na maszynie jest teraz jeszcze szybsza.

Firma Hagl-Stanztechnik rozpoczęła działalność w latach 80-tych, jako zakład produkcyjny zajmujący się sztancowaniem, a od 2004 roku działa, jako specjalistyczny usługodawca w zakresie obróbki tektury i papieru. Od samego początku przedsiębiorstwo przywiązuje dużą wagę do spełnienia najwyższych standardów jakościowych.

Firma zajmuje się również produktami, które inne firmy wolą zlecać na zewnątrz, czy to ze względu na grubość podłoża, format, czy też delikatne wymagania dotyczące obróbki, jak np. bardzo drobne nacięcia. Przykładem są zawieszki z zaokrąglonymi rogami i wycięciami na odzież, napoje i inne produkty. Pracownicy firmy Hagl, z których większość jest drukarzami lub technikami druku, regularnie stają przed wyzwaniem znalezienia sposobu na realizację skomplikowanych zleceń w zakresie obróbki bez narażania budżetu klienta.

Dla zróżnicowanego portfolio produktów | Kiedy poprzednia składarko-klejarka zaczęła się starzeć, właściciel firmy – Guido Heidel – postanowił rozejrzeć się za alternatywą. Jego uwagę przykuła maszyna Allpro, a w szczególności jej poziom zmienności, który wykracza daleko poza zakres standardowych produktów. Dostępne są akcesoria, które umożliwiają szerokie spektrum zastosowań. Prawie wszystkie części maszyny mogą być regulowane za pomocą jednego narzędzia. To znacznie upraszcza procesy przygotowawcze.

Funkcje pamięci (możliwość zapisywania nastaw) dla powtarzających się zadań, są kolejną kluczową zaletą. A system sterowania maszyny Allpro dostarczony firmie Hagl został dostosowany specjalnie do potrzeb produkcyjnych przedsiębiorstwa. Lista produktów, które są obecnie obsługiwane na maszynie Allpro 90, sięga praktycznie od kopert na hotelowe karty-klucze, poprzez zawieszki na butelki wymagające specjalnych wariantów klejenia, aż po duże kartony składane z podstawą typu crash-lock.

Od lewej: Doradca klienta Hans Willberger, właściciel Guido Heidel i Gavin Elflein, Regionalny Kierownik Sprzedaży Koenig & Bauer (DE)

Od małego do maksymalnego formatu | Guido Heidel jest szczególnie zafascynowany podajnikiem: wykrojone materiały są transportowane przez maszynę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Równie imponujące są aktywowane pasy ssące, gdy maszyna pracuje z ich użyciem przy niestandardowych wariantach klejenia.

– Jesteśmy znani z produkcji nietuzinkowych produktów w najwyższej jakości. Przy czym nie ilość tutaj jest najważniejsza – mówi Guido Heidel –  Allpro doskonale wpisuje się w tę filozofię.

Hagl-Stanztechnik może teraz oferować produkty w większych formatach. Tam, gdzie kiedyś 70 cm oznaczało koniec drogi, dziś możliwe jest nawet 90 cm. I ten format jest również w pełni wykorzystywany. Mimo to, nie ma żadnych ograniczeń dla produkcji w bardzo małych formatach do ok. 35 × 50 mm. Oprócz tej elastyczności produkcji Guido Heidel wskazuje na jeszcze jeden, czysto praktyczny powód, dla którego zdecydowano się na Omega Allpro 90.

Jest to produkt europejski, a więc wszelkie części zamienne, które mogą okazać się niezbędne, można nabyć w stosunkowo krótkim czasie, bez długiego oczekiwania na dostawę z zagranicy. Do tego dochodzi jeszcze dostępność gęstej sieci serwisowej Koenig & Bauer. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w czasach, kiedy logistyka jest kluczem do sukcesu.

Specjalista od skomplikowanych detali | Większość klientów firmy Hagl-Stanztechnik to firmy poligraficzne z prawie wszystkich regionów Niemiec. Gdy sprawa staje się skomplikowana, Puchheim jest ich pierwszym miejscem, do którego się zwracają. Wspólnie z Guido Heidel i jego zespołem opracowywane są rozwiązania dla nietypowych i skomplikowanych sposobów obróbki po druku. Czasami Koenig & Bauer musi także pomóc w znalezieniu specjalnych narzędzi, które są do tego niezbędne.

Dużą zaletą jest to, że specjaliści ds. postpressu z firmy Hagl znają technologię stosowaną w drukarni. Dzięki temu prawie zawsze udaje im się znaleźć wykonalny i przede wszystkim ekonomiczny sposób na realizację pożądanego produktu.

Jednocześnie młodsi koledzy z biura i produkcji cieszą się ze wsparcia doświadczonego zespołu firmy Hagl, a typowe błędy, takie jak niewłaściwy kierunek bigu lub nieprawidłowe wymiary klapy, są do wyeliminowania już na początku projektowania.

Maszyna do klejenia okienek z zespołem bigowania na gorąco i zespołem wykrawania narożników umożliwiająca również wklejanie okienek do pudełek składanych w poprzek narożnika. Tylko nieliczne firmy posiadają w swoim parku maszynowym tak specjalistyczne maszyny. Jeszcze rzadziej można je znaleźć u producentów kontraktowych.

Hagl-Stanztechnik obsługuje również wielu własnych klientów, w niektórych przypadkach przez cały łańcuch procesów od projektu opakowania, aż do gotowego produktu. Niezależnie od tego, skąd pochodzą zlecenia, Guido Heidel zwraca uwagę na to, aby nie dostarczać po prostu produktu, lecz realizować życzenia klienta do końca. W Hagl-Stanztechnik chodzi o to, aby w miarę możliwości pokazać, co jest możliwe do wykonania w zakresie przetwarzania i uszlachetniania produktów.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING