Holenderska drukarnia NPN Drukkers ugruntowała swoją pozycję, jako jeden z najlepszych dostawców usług poligraficznych w Holandii. Dlatego też, gdy w ubiegłym roku nadszedł czas wymiany jednej z maszyn drukarskich, firma sporządziła listę krytycznych wymagań.

- reklama -

Wybierając firmę Komori, jako nowego dostawcę oraz decydując się na technologię H-UV L (LED), NPN Drukkers po raz kolejny podnosi poprzeczkę w zakresie jakości druku.

Firma NPN Drukkers, z siedzibą w Bredzie na południu Holandii, produkuje wysokiej jakości druki komunikacyjne, marketingowe i opakowania. Jednak największy wzrost odnotowują obecnie fotoksiążki i katalogi drukowane dla klientów z branży mody, wzornictwa, architektury i wystroju wnętrz, a także dla muzeów, fotografów i artystów. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na bardziej kreatywne projekty, mocniejsze kolory i użycie bardziej przyjemnego w dotyku, często niepowlekanego papieru.

Wybór nowej maszyny drukującej to poważna sprawa

Zapotrzebowanie na wysoką jakość, intensywne kolory i niepowlekany papier sprawia, że drukarnie muszą przekraczać granice swoich możliwości – wyjaśnia Ron Baartman, kierownik techniczny w NPN Drukkers. “Z tego powodu jesteśmy jedną z niewielu firm poligraficznych, które nadal posiadają własnego specjalistę litografii, aby mieć pewność, że osiągniemy maksymalne wyniki w druku. Ale nawet pomimo tego, drukowanie dużych i apli po obu stronach arkusza zawsze pozostaje ogromnym wyzwaniem technicznym.”

Firma NPN Drukkers wybrała trzech producentów maszyn drukujących w poszukiwaniu nowej, najlepiej wyposażonej w możliwość utwardzania LED UV: “Była to dla nas nowa technologia, ale bardzo dobrze pasująca do wymagającego typu zadań druku, które produkujemy”. Podczas pierwszej rundy oceny stało się jasne, że jeden producent nie mieści się w budżecie. Pozostali dwaj zostali poproszeni o wydrukowanie “dość trudnego testu” (jak to ujął Ron Baartman) dostarczonego przez NPN Drukkers. Podczas gdy jedno demo nie do końca spełniło swoje zadanie, produkcja w Komori Graphic Center-Europe (KGC-E) w Utrechcie przekroczyła oczekiwania. “Oni naprawdę okazali się prawdziwymi specjalistami w dziedzinie H-UV L (LED)”… więcej na WWW.

Źródło: Komori Europe, Reprograf-Grafikus