Centrum Technologii Klienta (CTC) w Würzburgu z niecierpliwością oczekuje na odsłonięcie kolejnego eksponatu, który dołączy do istniejącej jednoprzebiegowej cyfrowej maszyny zwojowej RotaJET. Od kwietnia do dyspozycji klientów będzie maszyna Evo XD 8, na której będzie można zaprezentować druk opakowań giętkich.

Członek zarządu Koenig & Bauer Christoph Müller mówi: “Dzięki tej nowej maszynie jesteśmy teraz w stanie zorganizować indywidualne i dostosowane do potrzeb klienta pokazy druku dla naszych klientów tutaj w Würzburgu – zarówno wirtualnie, jak i osobiście.”

Evo XD 8, która jest instalowana w siedzibie firmy, to wysoce zautomatyzowana i w pełni wyposażona maszyna drukująca – fleksograficzna CI z wewnętrznym obracaniem wstęgi i systemem cięcia inline przed nawijarką. Zapewnia ona szerokość zadruku 1270 mm i osiąga prędkości produkcyjne do 500 m/min.

Różnorodne folie z tworzyw sztucznych i papiery o gramaturze do 150 g/m² mogą być zadrukowywane farbami wodnymi. Konsekwentna automatyzacja w połączeniu z solidną i ergonomiczną konstrukcją jest kluczem do wyjątkowej wydajności zarówno pod względem jakości, jak i produktywności.

“Dzięki dodatkowej maszynie demonstracyjnej Evo XD w sercu Europy, Koenig & Bauer podkreśla swoje ambicje na stale rozwijającym się rynku flekso” – mówi Luigi Magliocchi, CEO Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD do elastycznej obsługi wysokiej jakości zleceń

Maszyna fleksograficzna CI z udanej serii Evo XD nadaje się do druku farbami rozpuszczalnikowymi i/lub wodnymi na szerokiej gamie podłoży, takich jak folie z tworzyw sztucznych, bardzo cienkie i wrażliwe “oddychające” materiały LDPE lub laminaty, a także papiery. Oferuje ona najwyższą elastyczność dla najróżniejszych zastosowań opakowaniowych i posiada szczególnie wydajne systemy suszenia.

Maszyna wykorzystuje moduły obecnej serii Evo i została zaprojektowana z myślą o szybkiej zmianie zadań, niskiej ilości odpadów produkcyjnych i wysokiej wydajności nawet przy krótkich i średnich nakładach. Automatyczne ustawianie formy drukowej za pomocą PrintTronic, wysoce wydajna funkcja mycia “Speedy Clean” oraz zintegrowany system kontroli 100% obrazu wraz z funkcją SmartRegister zapewniają szybkie uruchomienie produkcji i stałą kontrolę jakości.

Źródło: Koenig & Bauer