spot_imgspot_img

Najszybsza na świecie maszyna z odwracaniem Speedmaster XL 106 w SAXOPRINT

Firma SAXOPRINT GmbH z siedzibą w Dreźnie jest częścią Grupy Cewe i zatrudnia ponad 500 pracowników i prowadzi jeden z największych zakładów produkcyjnych do druku online w Niemczech. SAXOPRINT od dawna współpracuje z firmą HEIDELBERG, która znacząco przyspieszyła rozwój produkcji druku przemysłowego w poligrafii komercyjnej.

„Stała presja kosztowa i rosnący niedobór wykwalifikowanych pracowników to kluczowe wyzwania w produkcji. Dlatego stajemy przed wyzwaniem oszczędzania kosztów poprzez automatyzację łańcucha wartości, zmniejszając zależność od personelu i jednocześnie zwiększając produktywność. W firmie HEIDELBERG mamy partnera, z którym możemy wdrożyć niezbędne innowacje zarówno w zakresie integracji oprogramowania, jak i technologii maszyn. Partnera, który jest gotowy wspólnie z nami otwierać nowe możliwości i na którym zawsze możemy polegać” – mówi Klaus Sauer, dyrektor zarządzający SAXOPRINT.

Dyrektor zarządzający Klaus Sauer i kierownik produkcji Richard Müller z SAXOPRINT. Prasa odwracająca Speedmaster XL 106 z powodzeniem produkuje w firmie SAXOPRINT od kilku miesięcy z prędkością 21 000 arkuszy na godzinę.

Speedmaster XL 106-8-P to pierwsza na świecie maszyna z odwracaniem o maksymalnej prędkości 21 000 arkuszy na godzinę. Maszyna wyposażona jest także w w pełni automatyczny system logistyki płyt drukowych Plate to Unit. Drukuje głównie z roli przy użyciu najnowszej generacji CutStar 4. Inlineowy system wyrzucania odpadów gwarantuje, że na stos trafiają tylko dobre arkusze. Wyodrębnione arkusze są bezpośrednio rozdrabniane i ekstrahowane. Systemy pomiarowe Inline zapewniają niezmiennie wysoką jakość druku. Dzięki pełnej integracji z przepływem pracy w produkcji Prinect, procesy od pliku PDF do wydrukowanego arkusza na palecie są zoptymalizowane i zautomatyzowane od początku do końca.

Prawie 100 zmian pracy to obecny rekord 8-godzinnej zmiany, i to przy tylko jednym operatorze. Inwestycja w najnowocześniejszą produkcję offsetową, która się opłaca. Dzień po dniu stale dostarcza najwyższe wyniki w zakresie szybkości drukowania, czasu narządzania, redukcji odpadów i rozmieszczenia operatorów.

Źródło: Heidelberg


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING