Wiele firm jeszcze kilka lat temu nie myślało zbyt wiele o tym, jak często marnują zasoby i mają w związku z tym zwiększone koszty. Kupowano czyściwa papierowe do jednorazowego użytku lub szmaty, które po użyciu wyrzucane były do śmieci.

- reklama -

Od pewnego czasu jednak zaobserwować można konsekwentną zmianę myślenia. Coraz częściej obowiązuje zasada współdzielenia zamiast posiadania – „textilsharing” jest trendy. Do pionierów, którzy oferują ten efektywny system, należy firma MEWA.

Już od 1908 roku firma praktykuje tzw. „textilsharing” w doniesieniu do czyściw. To prosty i zarazem genialny pomysł: czyściwa są dostarczane do użytkownika, po użyciu są od niego odbierane i prane, a potem – już czyste – dostarczane są ponownie. Tym samym oszczędzane są zasoby i nie są wytwarzane odpady. Poza tym użytkownik nie musi się już o nic martwić, a przy tym oszczędza czas i pieniądze.

Pionierska rola firmy MEWA

Wprowadzając kiedyś ten system, firma MEWA stała się zarazem pionierem w tym zakresie. Dzisiaj klienci zyskują na doświadczeniu i wiedzy firmy w obszarze przygotowania czyściw do wielokrotnego zastosowania, przeznaczonych dla przemysłu i rzemiosła. Rzeczywiście, trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że mogłoby nie być takiego systemu. W ramach serwisu czyściw MEWA odbiera brudne czyściwa, pierze je i ponownie dostarcza użytkownikowi w bezpiecznym, praktycznym pojemniku SaCon®.  

Usługa dostosowana do każdej istotnej branży gospodarki

System „textilsharing” wraz z towarzyszącymi mu procesami oszczędzania zasobów i wydajnym systemem obsługi, w dużym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska i działań opartych na zrównoważonym rozwoju. Będąc certyfikowanym usługodawcą w zakresie tekstyliów, MEWA zaopatruje klientów działających we wszystkich sektorach gospodarki i rzemiosła.

Higiena, czystość i bezpieczeństwo mikrobiologiczne są w dzisiejszych czasach pandemii koronawirusa ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Jeszcze zanim pojawił się COVID-19 pranie czyściw odbywało się w firmie MEWA w taki sposób, iż wirusy były całkowicie dezaktywowane.

Taka usługa jest korzystna dla wszystkich klientów, gdzie duże znaczenie mają kwestie higieny.

Dostarczając bezpieczne pod względem higieny czyściwa wielokrotnego użytku, MEWA – jako zewnętrzny usługodawca – przyczynia się do tego, iż w obszarach istotnych dla gospodarki, takich jak produkcja, handel czy rzemiosło, ludzie mogą bezpiecznie pracować, maszyny mogą funkcjonować, a pojazdy mogą być czyszczone i utrzymywane w odpowiednim stanie, zapewniającym ich efektywną eksploatację.

Od 1908 MEWA oferuje tekstylia przemysłowe w ramach systemu pełnej obsługi, stając się tym samym pionierem w zakresie usług typu „textilsharing”. Obecnie MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 45 placówek, oferując odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, maty olejowe – wraz z serwisem, naprawą, magazynowaniem i logistyką. Dodatkowo można także zamówić produkty z katalogu firmy MEWA, zawierającego markowe artykuły bhp. 5 700 pracowników obsługuje ponad 190 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2019 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 734 mln euro i tym samym stała się wiodącą w segmencie zarządzania tekstyliami. Za swoje zaangażowanie w zakresie zrównoważonych i odpowiedzialnych działań, jak też w uznaniu jej wiodącej pozycji oraz i działań w zakresie innowacji, firma wielokrotnie otrzymywała wyróżnienia.

Źródło: Mewa