Karty na stół. Rozmowa z Jackiem Kuśmierczykiem. Aktualizacja

- Reklama -

Już jest!… Nikt nie ma wątpliwości, że organizacje samorządu gospodarczego są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Odpowiedzi pozytywnych jest tak dużo, że trudno nawet je wszystkie wyliczać. Przypomnijmy zatem te najważniejsze: konsolidacja branży, tworzenie realnego lobbingu, dbanie o interesy i środowisko w jakim odbywa się całość życia gospodarczego danej branży, promowanie danej branży, realny wpływ na rozwój danej branży itd. Cóż, w takim razie, gdzie jest… w jakim miejscu, po blisko 30 latach działania… Polska Izba Druku?

Oczywiście, można powiedzieć, że rozwiązania systemowe w Polsce nie istnieją. Tak, jak nie ma rozwiązań systemowych w służbie zdrowia, sporcie i wielu innych dziedzinach naszego życia, organizacje samorządu gospodarczego – a taką jest Polska Izba Druku – co roku mają bardziej pod górę.

Czy tak ma pozostać? Jak brzmi oferta Polskiej Izby Druku dla szeroko rozumianej poligrafii, czy jednoczenie firm w jeden organizm ma sens, kto zyskuje i co zyskuje, a może ktoś traci? Jaka jest przyszłość nas wszystkich w poligrafii, na czym możemy się skupić i czy mamy pozostać pasywni, czy może bardziej aktywni?

Przygotowane tematy do rozmowy z Jackiem Kuśmierczykiem, aktualnym prezesem Polskiej Izby Druku, nie były łatwe, wręcz zahaczały o tematy niezwykle trudne. Bo… każdy z nas działających w poligrafii posiada swoje oczekiwania w stosunku do Izby. Każdy oczekuje, że Izba się nim zajmie lub… no właśnie, jakby zapominając, że minione czasy minęły bezpowrotnie są także Ci, dla których twór pod nazwą Polska Izba Druku, może po prostu nie istnieć. Kto ma rację?

Gość NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA

Zazwyczaj jest to dzielone na: my i oni. Ale tutaj, akurat w tym przypadku to nie powinno istnieć. Bez samorządu gospodarczego nasz żywot, czyli tych, którzy w tej branży – nazywając to po imieniu – poligraficznej i około poligraficznej, jest już skazany na marginalizowanie… Ale, o czym jeszcze rozmawialiśmy? Zapraszamy do wysłuchania już w najbliższy czwartek podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA z Jackiem Kuśmierczykiem – wydanie specjalne, bo wyjątkowo o godz. 15:00 cz.1 i 16:00 cz.2.

Tak… to tylko niektóre tematy poruszane podczas niezwykle ciekawej rozmowy, do jakiej dał się zaprosić Jacek Kuśmierczyk, aktualny prezes Polskiej Izby Druku. Nie przegapcie tego wydarzenia, bo to jest WYDARZENIE. Miłego słuchania.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?