Cameron Advertising – północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa, specjalizująca się w produkcji cyfrowej i sitodrukowej z zakresu VisCom, stała się pierwszym użytkownikiem nowego plotera – Jeti Tauro H3300 UHS. Jego producent – firma Agfa – oficjalnie zaprezentował nowe rozwiązanie podczas niedawnego, marcowego webinarium, którego gościem specjalnym był Dan Deveau – właściciel i prezes Cameron Advertising.

Jak podkreśla dostawca maszyny, Jeti Tauro H3300 UHS łączy w sobie wysoką jakość drukowania, wszechstronność, wydajność i automatyzację, a przy tym oferuje o 30% większą prędkość od wcześniejszych modeli z tej serii.

„Poziom wydajności oferowany przez Jeti Tauro H3300 UHS z pewnością pomoże nam w dalszym rozwoju całego biznesu – mówi Dan Deveau. – Dzięki nowemu ploterowi staniemy się bardziej konkurencyjni w niezwykle wymagającym i konkurencyjnym otoczeniu biznesowym”.

Cameron Advertising ma siedzibę w Toronto (Kanada), a wśród klientów drukarni, zamawiających tu wysokojakościowe prace w wielkim formacie, są przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże: handlu detalicznego, ochrony zdrowia, sportową, motoryzacyjną, gastronomiczną, żywności i napojów, a także reklamy zewnętrznej. Jej misją jest oferowanie najwyższej jakości obsługi swoim klientom, dostarczanie im wysokiej jakości wydruków w konkurencyjnej cenie i na czas.

„Jeti Tauro H3300 UHS pozwoli nam wciąż wyróżniać się na tle innych dostawców usług poligraficznych – kontynuuje Dan Deveau. – Zbudowaliśmy solidną reputację naszej firmy, bazując na projektach przekraczających oczekiwania klientów i realizowanych w uzgodnionych terminach. Możliwości zapewniane przez nowo zakupioną maszynę zwiększą naszą innowacyjność i elastyczność, pozwalają bowiem na realizację jeszcze większej liczby prac niż dotychczas”.

Jeti Tauro H3300 UHS (ultra high speed) to bazujący na technice UV LED ploter, obsługujący media o szerokości maksymalnej 3,3 m. Drukuje w czterech bądź sześciu kolorach z prędkością do 600 m2/h. Jak podkreśla Agfa, zbudowany i dostosowany został do produkcji całodobowej (w cyklu 24/7), z myślą o wysokonakładowych, wymagających zleceniach.

Fot.: Agfa

Zdaniem producenta największymi zaletami urządzenia są m.in.: jego wszechstronność (Jeti Tauro H3300 UHS drukuje na mediach sztywnych i giętkich, przy czym te drugie aplikowane są z roli), wysoka jakość reprodukcji oraz niskie zużycie atramentu. Z myślą o firmach specjalizujących się w produkcji opakowań z tektury falistej oraz firmach z segmentu Sign & Dipsplay, chcących poszerzyć swoje portfolio, Agfa wprowadziła w nim m.in. rozbudowane strefy próżniowe czy systemy prowadzenia mediów.

W ploterze Jeti Tauro H3300 UHS znajdują zastosowanie, posiadające proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold, atramenty Anuvia UV LED. Jak podkreśla producent, charakteryzują się one szerokim gamutem kolorystycznym i wysoką żywotnością odwzorowywanych barw. Agfa dodaje, że jej nowy ploter oferuje najniższe na rynku zużycie atramentów, za którym stoi opatentowana przez firmę technologia „Thin Ink Layer” i zapewniana przez nią intensywność pigmentów.

Urządzenie jest sterowane najnowszą wersją systemu produkcyjnego Asanti, które z jednej strony umożliwia nadzór realizowanej produkcji, z drugiej – odpowiada za zwiększoną automatyzację całego procesu.

Mówi Dan Deveau: „Na rynku nie ma zbyt wielu producentów oferujących najwyższej klasy systemy hybrydowe o wartości zbliżonej do Jeti Tauro H3300 UHS, zwłaszcza w odniesieniu do naszych potrzeb. Pod tym względem Agfa wręcz przekroczyła nasze oczekiwania, oferując nie tylko świetne rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego, ale też oddając do naszej dyspozycji zaangażowany zespół pomocnych pracowników”.

Źródło: Agfa