spot_imgspot_img

Warsztaty flekso na sterydach

Warsztaty flekso na sterydach, bo jak inaczej można powiedzieć o wydarzeniu, które zbliża wielkimi krokami 23-24 października 2024 r. Tak, to już VI edycja tego wydarzenia i jak zawsze, organizatorzy zaskakują swoimi pomysłami i działaniami.

21 czerwca w warszawskiej siedzibie Wolff Poligrafia odbyła się pierwsza konferencja prasowa przygotowana przez organizatorów Warsztatów flekso „Flekso jakie jest, każdy widzi…”. Na konferencję stawiła się licznie prasa branżowa i była to po raz pierwszy możliwość poznania głównych tematów przygotowanych na nadchodzące Warsztaty flekso.

Ze strony organizatorów w konferencji prasowej wzięli udział: Piotr Lis (3M), Magdalena Ignar, Hubert Borzym i Piotr Pazik (Wolff Poligrafia) oraz Tomasz Dobrowolski (Sun Chemical).

Od lewej: Tomasz Dobrowolski, Piotr Lis, Hubert Borzym, Piotr Pazik

Tegoroczna edycja skupia się na tematach, które są wprowadzeniem do części warsztatowej, ale także są najbardziej istotnymi w naszej branży. Zrównoważony rozwój, to słowa klucz, które dzisiaj znajdują się praktycznie we wszystkich firmach zajmujących się produkcją opakowań, drukarni, producentów materiałów i chemii. To jakim pozostawimy świat kolejnym pokoleniom zależy w głównej mierze od nas samych. Zrównoważony rozwój to nie tylko ekologia, to przede wszystkim świadomość i odpowiedzialność działania dla dobra środowiska, w którym pracujemy i przede wszystkim żyjemy.

Jak się okazało w trakcie rozmowy na ten temat, praktycznie każdy uczestnik patrzy na temat zrównoważonego rozwoju zupełnie inaczej i choć te spojrzenia są podyktowane dotychczasowym doświadczeniem i obejmują różne obszary działania, to jednak ich wynikiem jest jeden wspólny cel.Drukować czy produkować? To pytanie jest dzisiaj w wielu miejscach podstawowym zagadnieniem. Drukowanie zawsze kojarzone było z usługą, która realizowana była przez część usługobiorców. Produkcja zaś, to o wiele szersze pole działania, w którym sam proces drukowania, choć niezwykle ważny jest tylko jej częścią. To także inne podejście wielu producentów, którzy świadomie zmieniają nazwę firm na „producent opakowań”.

Magdalena Ignar

Nie zabraknie części merytorycznej, loży ekspertów, pytań, odpowiedzi, rozmów i przede wszystkim czasu na wymianę doświadczeń. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 190 drukarzy, 230 gości i w nadchodzącej edycji planowane jest 250 miejsc. To pierwsze takie wydarzenie, gdzie nie ma wystąpień komercyjnych.

Eksperci zaproszeni do loży w edycji 2023 zebrali ponad 200 pytań dotyczących różnych zagadnień związanych z technologią, ekologią, materiałami, procesami produkcyjnymi, zależnościami używanych materiałów, problemów z drukowaniem i nie tylko. W tej edycji w loży ekspertów zasiądzie 16 osób. Ile tym razem padnie pytań?

Dwa dni pełne zagadnień flekso. 23-24 października. Tę datę warto zapisać w kalendarzu.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING