Warsztaty flekso na sterydach, bo jak inaczej można powiedzieć o wydarzeniu, które zbliża wielkimi krokami 23-24 października 2024 r. Tak, to już VI edycja tego wydarzenia i jak zawsze, organizatorzy zaskakują swoimi pomysłami i działaniami.
21 czerwca w warszawskiej siedzibie Wolff Poligrafia odbyła się pierwsza konferencja prasowa przygotowana przez organizatorów Warsztatów flekso „Flekso jakie jest, każdy widzi…”. Na konferencję stawiła się licznie prasa branżowa i była to po raz pierwszy możliwość poznania głównych tematów przygotowanych na nadchodzące Warsztaty flekso.
Ze strony organizatorów w konferencji prasowej wzięli udział: Piotr Lis (3M), Magdalena Ignar, Hubert Borzym i Piotr Pazik (Wolff Poligrafia) oraz Tomasz Dobrowolski (Sun Chemical).

Tegoroczna edycja skupia się na tematach, które są wprowadzeniem do części warsztatowej, ale także są najbardziej istotnymi w naszej branży. Zrównoważony rozwój, to słowa klucz, które dzisiaj znajdują się praktycznie we wszystkich firmach zajmujących się produkcją opakowań, drukarni, producentów materiałów i chemii. To jakim pozostawimy świat kolejnym pokoleniom zależy w głównej mierze od nas samych. Zrównoważony rozwój to nie tylko ekologia, to przede wszystkim świadomość i odpowiedzialność działania dla dobra środowiska, w którym pracujemy i przede wszystkim żyjemy.
Jak się okazało w trakcie rozmowy na ten temat, praktycznie każdy uczestnik patrzy na temat zrównoważonego rozwoju zupełnie inaczej i choć te spojrzenia są podyktowane dotychczasowym doświadczeniem i obejmują różne obszary działania, to jednak ich wynikiem jest jeden wspólny cel.














Drukować czy produkować? To pytanie jest dzisiaj w wielu miejscach podstawowym zagadnieniem. Drukowanie zawsze kojarzone było z usługą, która realizowana była przez część usługobiorców. Produkcja zaś, to o wiele szersze pole działania, w którym sam proces drukowania, choć niezwykle ważny jest tylko jej częścią. To także inne podejście wielu producentów, którzy świadomie zmieniają nazwę firm na „producent opakowań”.

Poszukujemy odpowiedzi na wiele pytań – mówi Magdalena Ignar – Dlaczego tak się dzieje, że jedni odnoszą ogromny sukces, a inni nadal mają kłopoty w rozwoju firm? Co wyróżnia wielopokoleniowe przedsiębiorstwo, a co łączy te pokolenia? Jak pomaga na co dzień zrównoważony rozwój? Czym on jest w istocie? Czy można drukowanie i produkcję podnieść na inny, znaczenie wyższy poziom? Jak to komunikować w organizacji i klientom? To tylko niektóre tematy przygotowane na tegoroczne Warsztaty flekso – dodaje Magdalena Ignar.
Nie zabraknie części merytorycznej, loży ekspertów, pytań, odpowiedzi, rozmów i przede wszystkim czasu na wymianę doświadczeń. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 190 drukarzy, 230 gości i w nadchodzącej edycji planowane jest 250 miejsc. To pierwsze takie wydarzenie, gdzie nie ma wystąpień komercyjnych.
Eksperci zaproszeni do loży w edycji 2023 zebrali ponad 200 pytań dotyczących różnych zagadnień związanych z technologią, ekologią, materiałami, procesami produkcyjnymi, zależnościami używanych materiałów, problemów z drukowaniem i nie tylko. W tej edycji w loży ekspertów zasiądzie 16 osób. Ile tym razem padnie pytań?
Dwa dni pełne zagadnień flekso. 23-24 października. Tę datę warto zapisać w kalendarzu.