spot_imgspot_img

SONORA Process Free po raz kolejny udowadnia swoje zalety

SONORA Process Free to dobra wiadomość dla Westamerica Communications. Mieszcząca się w Lake Forest w Kalifornii firma Westamerica Communications jest jednym z najbardziej wszechstronnych dostawców usług poligraficznych i marketingowych w południowej Kalifornii. Kodak jest jednym z głównych dostawców technologii dla tej firmy od 14 lat.

Ten południowo-kalifornijski dostawca usług poligraficznych i marketingowych znalazł potężną kombinację efektywności kosztowej i trwałych korzyści w nagradzanym rozwiązaniu Kodaka dla konwencjonalnego druku.

Firma Westamerica Communications prosperuje dzięki adaptacji, ewolucji i doskonaleniu. Jeśli istnieje usługa poligraficzna lub marketingowa, która pozwoli na lepszą obsługę klientów, Westamerica nabędzie taką możliwość. Jeśli przyjęcie nowych procesów i technologii jest środkiem do osiągnięcia tego celu, Westamerica nie zawaha się dokonać inwestycji.

Przykładem tego jest odejście od konwencjonalnej produkcji płyt dzięki zastosowaniu płyt KODAK SONORA Process Free Plates. Płyty SONORA, używane tam zaledwie od około roku, obsługują obecnie 70% offsetowej produkcji poligraficznej firmy Westamerica. Celem jest przestawienie prawie wszystkich prac offsetowych na płyty SONORA – co, jak wierzy firma, przyniesie korzyści na wiele sposobów.

Siedziba firmy

Według Marka DeBellisa, Wiceprezesa Korporacyjnego ds. Marketingu i Rozwoju Biznesu, drukowanie na płytach SONORA pozwala firmie Westamerica być postrzeganą przez klientów zarówno jako firma odpowiedzialna ekologicznie, jak i dbająca o koszty.

“Klienci chcą obu tych rzeczy – chcą zrównoważonego rozwoju i chcą wartości”, wyjaśnia. “Piękno tego rozwiązania polega na tym, że dzięki płytom bezprocesowym faktycznie widzimy oszczędności kosztów. To naprawdę pozwala nam zapewnić dwie rzeczy, które nie zawsze występują razem: zwycięstwo w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zwycięstwo w zakresie cen lub wartości.” Jest to kombinacja, jak zauważa, która często nie występuje w przypadku innych rozwiązań zrównoważonego rozwoju dla drukarni ze względu na koszty, jakie one ponoszą.

“W tym miejscu Kodak naprawdę się wyróżnia i to będzie dobrze grało na naszym rynku” – mówi DeBellis. “Dzięki temu szybciej dojdziemy do rozwiązania niż w innym przypadku”.

Technologia płyt SONORA – wyróżniona w 2021 roku nagrodą Pinnacle InterTech Award za innowacyjność – zastępuje konwencjonalne płytowanie rozwiązaniem, które umożliwia, aby płyta stała się w pełni gotowa do druku po zamontowaniu jej na maszynie drukującej. Eliminuje to konieczność stosowania procesorów do obróbki mokrych płyt oraz dużych ilości chemii, wody i energii zużywanych przez te urządzenia.

Dzięki dużej szybkości obrazowania, wysokiej rozdzielczości, trwałości i kompatybilności z farbami UV, płyty SONORA są odpowiednie dla większości środowisk druku offsetowego. Wszystkie te zalety szybko stały się oczywiste dla Westamerica Communications.

“Ponieważ omijają one tradycyjną obróbkę, nie wymagają użycia wody, co daje namacalną oszczędność wody, która jest ogromna w Kalifornii, gdzie panuje poważna susza” – mówi Doug Grant, prezes i dyrektor generalny. “Wszystko, co możemy zrobić, aby oszczędzać wodę, jest dobre – to główna korzyść”… więcej.

Źródło: Kodak

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING