spot_imgspot_img

Stora Enso uruchamia program ReMatCh dzięki funduszom pozyskanym w ramach Business Finland

Stora Enso poinformowała o zainicjowaniu, dzięki funduszom pozyskanym w ramach Business Finland, programu ReMatCh (Recycled Material Challenge). Obejmie on również czołowych graczy z segmentu opakowań oraz instytuty badawczo-naukowe w nim działające. Jego celem jest szeroko rozumiane zwiększenie cyrkularności włókien i materiałów barierowych, używanych do produkcji opakowań.

ReMatCh ma – zdaniem Stora Enso – stanowić platformę do wymiany idei i kompetencji pomiędzy poszczególnymi jego partnerami, których owocem będą rozwój nowych materiałów, wdrażanie innowacyjnych modeli biznesowych, sprawniejszy recykling itd. Tego typu współpraca, jak podkreśla firma, odgrywa bowiem kluczową rolę w kontekście rozwoju całej polityki zrównoważonego rozwoju.

Stora Enso wskazuje, że powinna ona obejmować dostawców podłoży, producentów i przetwórców opakowań, właścicieli marek i przedstawicieli sieci handlu detalicznego, a więc podmioty funkcjonujące zarówno w ramach łańcucha dostaw dla branży opakowaniowej, jak i poza nim.

Program ReMatCh jest częścią większego projektu realizowanego w ramach platformy Business Finland. Jego głównym założeniem – jak podaje Stora Enso – jest poprawa cyrkularności polimerowych materiałów barierowych (np. wykonanych z plastiku), którymi pokrywane są opakowania kartonowe. Firma podkreśla, że cel określony w projekcie ReMatCh stanowi duże wyzwanie, dlatego też uwzględnia on wiele podmiotów gospodarczych i instytucjonalnych, z ich bogatą wiedzą i doświadczeniem.

ReMatCh – kolejny wspólny projekt w obszarze cyrkularności | W przypadku Stora Enso nie jest to pierwsza inicjatywa w obszarze GOZ, uwzględniająca różne podmioty i wielu partnerów. W ciągu minionych lat nordycki koncern osiągnął – jak podkreśla – duże kompetencje we wdrażaniu programów recyklingu na skalę przemysłową, uwzględniających materiały kartonowe pokryte warstwą polimerową. Wspólnie z Huhtamaki firma Stora Enso zainicjowała program The Cup Collective, a niedawno w jej zakładach w Ostrołęce rozpoczęła pracę nowa linia do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Projekt, realizowany wspólnie z Tetra Pak, uwzględnia też rozwiązanie pozwalające na zastosowanie barier polimerowych pochodzących z recyklingu w nowych produktach. Stora Enso jest też partnerem w różnych sojuszach rynkowych takich jak 4evergreen.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING