spot_imgspot_img

Stora Enso: koncentracja na działaniach zmierzających do poprawy rentowności

Stora Enso podała wyniki finansowe za 3. kwartał 2023 r. i za pierwszych dziewięć miesięcy br. wskazując podejmowane przez kierownictwo koncernu działania. Mają one poprawić rentowność i optymalne lokowanie zasobów kapitałowych. Od 18 września funkcję CEO i prezesa Stora Enso pełni Hans Sohlström, który miał okazję – po raz pierwszy w nowej roli – wziąć udział w konferencji prasowej dla mediów i akcjonariuszy, podczas której poinformowano o rezultatach finansowych oraz realizowanych w związku z tym od pewnego czasu działaniach restrukturyzacyjnych.

Firma zamknęła kilka jednostek produkcyjnych, redukowana jest też liczba pracowników funkcyjnych w ramach grupy – jak podano podczas konferencji, pozostałe negocjacje pracownicze mają zostać sfinalizowane przed końcem br. Kierownictwo Stora Enso oczekuje, że podjęte przez koncern działania restrukturyzacyjne przyniosą zwiększenie zysku operacyjnego EBIT o ok. 110 mln rocznie. W celu poprawy rentowności firma podejmuje też szereg nowych inicjatyw inwestycyjnych. Jedną z nich jest budowa – w zakładach w Oulu (Finlandia) – nowej linii produkcyjnej, wytwarzającej tekturę litą do opakowań jednostkowych.

Cały proces przebiega zgodnie z planem, a start produkcji zaplanowano tu na 2025 rok. Kierownictwo koncernu podtrzymuje wcześniejsze prognozy odnośnie całorocznego zysku operacyjnego EBIT, który będzie znacząco niższy od tego osiągniętego w roku ubiegłym.

„Pełniąc od niedawna obowiązki CEO, będę się koncentrował na poprawie zyskowności całego koncernu i generowaniu wartości dodanej dla naszych udziałowców – napisał Hans Sohlström w komunikacie do akcjonariuszy i inwestorów. – Z dumą objąłem stanowisko prezesa w firmie, będącej na froncie działań realizujących w praktyce zasady zrównoważonego rozwoju w branży leśnej. Chcę tu bazować na wcześniejszej, wytężonej pracy wykonanej przez moich poprzedników. Przez minione dwa lata byłem członkiem rady nadzorczej Stora Enso, więc mam wgląd w jej bieżące funkcjonowanie, realizowane działania operacyjne i strategię biznesową. Jestem pasjonatem biogospodarki, więc dostrzegam ogromny potencjał tkwiący w produktach bazujących na drewnie, w kontekście wartości dodanej, jaką mogą stanowić dla naszych klientów, udziałowców i całych społeczności. Aby potwierdzić moje osobiste przekonanie do ścieżki rozwoju wybranej przez Stora Enso i zademonstrować pełne w nią zaangażowanie, w pierwszym tygodniu pełnienia obowiązków CEO zainwestowałem osobiście w akcje naszej spółki 1 mln euro”.

Źródło: Stora Enso


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING