spot_imgspot_img

Rosnąca rola faktoringu

Od stycznia do grudnia 2021 Eurofactor Polska sfinansował wierzytelności polskich firm o łącznej wartości 6,4 mld zł. Wypracowana dynamika na poziomie 82% jest najwyższą wśród firm faktoringowych w Polsce i ponad trzy razy wyższa od średniej rynkowej z poprzedniego roku. Tak dobre wyniki dały spółce awans do pierwszej dziesiątki faktorów w Polsce.

Eurofactor Polska w ubiegłym roku sfinansował wierzytelności klientów o łącznej wartości 6,4 mld zł. To wzrost aż o 82%  rok do roku, najwyższy wśród wszystkich firm faktoringowych w Polsce. Należąca do Grupy EFL spółka znalazła się w gronie 10 największych firm faktoringowych w Polsce.

– Wypracowane w ubiegłym roku wyniki przez firmy faktoringowe jednoznacznie wskazują na rosnącą rolę faktoringu jako instrumentu finansowania zewnętrznego. Blisko 26% wzrost finasowania wierzytelności, liczony rok do roku jest najlepszym wynikiem w ostatnich 10 latach. Poprzedni rok, w którym obchodziliśmy jubileusz 10-lecia działalności na polskim rynku faktoringowym, był bardzo owocny również dla naszej Spółki.

Nasza dynamika była trzykrotnie wyższa od rynkowej. Jesteśmy uczestnikiem pierwszego na Polskim rynku konsorcjum faktoringowego oraz z sukcesem wdrożyliśmy produkt specjalistyczny dla jednego z najważniejszych partnerów Grupy EFL  w Polsce. Dzięki dobrym wynikom dołączyliśmy do grona TOP 10 firm faktoringowych w Polsce, z dużym apetytem na kolejne awanse w przyszłości  mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Nowy rok, nowe narzędzia

Rok 2022 zapowiada się równie ciekawie. W ramach Grupy Credit Agricole Leasing &Factoring (CAL&F) wprowadzamy rozwiązanie International Factoring Pass oparte na paneuropejskiej platformie faktoringowej. Platforma jest wspólna dla wszystkich podmiotów Grupy CAL&F we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Portugalii. Dzięki temu wszystkie należące do Grupy CAL&F firmy faktoringowe mogą zaoferować rozwiązania faktoringowe międzynarodowym grupom, które chcą scentralizować negocjacje i zarządzanie swoimi programami z jednym faktorem, podpisując pojedynczą umowę faktoringową z Eurofactor/CAL&F France.

– Za relacje biznesowe odpowiadają lokalne podmioty grupy CAL&F, natomiast  zarządzaniem codziennymi operacjami zajmuje się wielojęzyczny zespół z siedzibą we Francji. Platforma skierowana jest do przedsiębiorstw średniej wielkości i dużych korporacji, które działają w co najmniej dwóch krajach i mają łączne przychody powyżej 30 mln euro, z czego co najmniej 20 mln euro jest przeznaczone na Eurofactor (CAL&F) w ramach umowy faktoringowe – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor sprzedaży Eurofactor Polska S.A.

Faktoring rośnie w siłę

Z danych  raportowanych przez Polski Związek Faktorów (PZF)  wynika, że w 2021 roku firmy faktoringowe sfinansowały wierzytelności w wysokości  362,4 mld złTo oznacza blisko 26% wzrost liczony rok do roku i jest najlepszym wynikiem branży w ostatnich 10 latach.  Rośnie nie tylko wartość wierzytelności, ale i liczba firm korzystających z faktoringu. Raportujące do PZF firmy faktoringowe w 2021 obsłużyły 26 tysięcy podmiotów gospodarczych i wystawiły 21 mln faktur. Z faktoringu korzystają głównie firmy produkcyjne i dystrybucyjne

PZF zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe. Skupia obecnie 5 banków komercyjnych i 21 wyspecjalizowanych firm udzielających finansowania. Należy do niego także 6 podmiotów o statusie partnera.

Źródło: EFL

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING