Nowa, 41-calowa, ośmiokolorowa maszyna Koenig & Bauer Rapida 105 PRO w nowojorskim zakładzie Mittera Group, północnoamerykańskiego lidera w dziedzinie druku i zintegrowanych usług marketingowych, określana mianem “game-changer”, zapewnia swoim cenionym klientom dwucyfrową wydajność i produktywność.

Oficjalnie uruchomiona w zakładzie w Ronkonkoma na Long Island na początku grudnia 2020 r., ta wyjątkowa, dostosowana do potrzeb klienta maszyna jest jedną z dwóch na świecie i jedyną w Ameryce Północnej.

“Doświadczamy solidnego wzrostu” – mówi prezes Mittera, Jon Troen. “Nasza specjalnie skonfigurowana Rapida firmy Koenig & Bauer pomaga nam drukować więcej prac przy mniejszych nakładach, wyznaczając nowy standard wysokiej jakości druku, począwszy od unikalnych materiałów marketingowych i opakowań, a skończywszy na specjalistycznym druku zabezpieczającym. Był to bardzo strategiczny zakup z naszej strony, który pozytywnie wpłynął na naszą obecną produkcję, nasz przyszły rozwój, a co najważniejsze, na wysokie oczekiwania naszych klientów.

“Mittera zyskała solidną reputację dzięki szerokiemu zakresowi swoich możliwości” – mówi Michael Clark, prezes zakładu w Ronkonkoma. Większość produkcji firmy koncentruje się na opakowaniach i ekspozytorach, a także na pracach komercyjnych i zabezpieczeniach. W szóstym miesiącu eksploatacji nowa maszyna Rapida pozwoliła firmie Mittera zwiększyć wydajność o około 40% i z łatwością przechodzić między różnymi segmentami w zależności od cykli biznesowych.

Dyrektor generalny Mittera Jon Troen i ich nowa ośmiokolorowa prasa Koenig & Bauer Rapida 105 PRO 41 cali.

Mittera wykorzystuje dwa specyficzne rynki, na których działa maszyna Rapida. Po pierwsze, druk na plastiku jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów. Wieża Corona w Rapidzie pozwala Mitterze drukować na niemal każdej powierzchni. Aby prawidłowo drukować na plastiku, trzeba mieć zwiększoną energię powierzchniową, w przeciwnym razie nie uzyskamy dobrej przyczepności, wyjaśnia Clark.

Korzystając z wieży Corona, Mittera jest w stanie osiągnąć poziom znacznie powyżej pożądanych 40 dyn, co, jak mówi, jest bardzo imponujące. Tworzywa sztuczne mogą być problematyczne ze względu na wąskie okno na wodę i problemy z przyleganiem, mówi Clark, ale nowa Rapida dała firmie Mittera narzędzia do uzyskiwania doskonałych wyników. Zapewnia jakość i wydajność niedostępną dla większości innych firm poligraficznych – wyjaśnia.

“Odkąd zainstalowaliśmy maszynę Koenig & Bauer Rapida, zredukowaliśmy ilość odpadów w całym spektrum drogich podłoży, na których drukujemy” – mówi Clark. “Jest to szczególnie ważne, gdy drukujemy na plastiku ze względu na jego wysoki koszt”.

Po drugie, nastąpił gwałtowny wzrost w dziedzinie opakowań luksusowych, który nadal przyspiesza. Aby zapewnić optymalny kolor dla swoich klientów z najwyższej półki, Mittera wykorzystuje system Koenig & Bauer QualiTronic. Kamera systemu kontroluje każdy arkusz przechodzący przez maszynę, aby zapewnić spójność kolorów.

“Jest to bardzo ważna kwestia dla naszych klientów z branży opakowań, ponieważ nie chcą oni, aby konsumenci widzieli różnice w kolorach pomiędzy poszczególnymi opakowaniami na półce sklepowej” – mówi Clark. “Kolor może mieć psychologiczny wpływ na konsumenta. Na przykład, jeśli patrzysz na półkę pełną produktów, których kolor kojarzy Ci się z daną marką, a kolor ten różni się w obrębie tej samej grupy, Twój mózg zarejestruje przerwę, która może sygnalizować niską jakość. Nasi luksusowi klienci oczekują wartości poniżej 2 Δe lub lepszej! Ponieważ system QualiTronic jest w stanie utrzymać kolor poniżej 1,0 Δe, uważam, że jest to jedna z najlepszych cech tej maszyny ” – mówi Clark.

Mittera osiąga wiele celów, wykorzystując wszystkie funkcje maszyny Rapida. Firma słynie z wysokonakładowych technik druku zabezpieczających przed fałszerstwami, takich jak Rainbow Fountain i Fine Guilloche. Zespół firmy Mittera realizuje te skomplikowane procesy druku bardzo wydajnie i z niewiarygodną jakością.

“W pracach zabezpieczających występują kolory trzeciorzędowe, które w przeszłości bardzo trudno było nam kontrolować pod względem nasycenia” – wyjaśnia Clark. “Obecnie na naszej nowej Rapidzie odczyty chromatyczności trzeciorzędowej mieszczą się w granicach 1,0 Δe… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer