spot_imgspot_img

Heidelberg prezentuje drukowaną elektronikę dla przemysłu motoryzacyjnego na targach LOPEC

Heidelberg prezentuje innowacyjne zastosowania dla przemysłu motoryzacyjnego na targach LOPEC, wiodących międzynarodowych targach elastycznej, organicznej i drukowanej elektroniki. Wraz z Heidelberg InnovationLab firma zaprezentuje pod koniec marca drukowane czujniki do monitorowania akumulatorów oraz fotele samochodowe RECARO.

Heidelberg już wcześniej utworzył własną jednostkę biznesową zajmującą się rozwojem przemysłowym, produkcją i sprzedażą drukowanej elektroniki dla tego rozwijającego się rynku, a także uruchomił produkcję w zakładzie Wiesloch-Walldorf. W przyszłości komponenty elektroniczne i czujniki do zastosowań cyfrowych, w szczególności w służbie zdrowia i logistyce, jak również w handlu detalicznym lub przemyśle motoryzacyjnym, będą tu produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii druku.

“Rynek drukowanej elektroniki, zwłaszcza czujników, to dla Heidelberga dziedzina przyszłości” – powiedział Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu Heidelberga. “Dzięki zaprezentowanym rozwiązaniom dla przemysłu motoryzacyjnego mamy dobre możliwości dalszego rozwoju naszej działalności w tym segmencie. Widzimy możliwości wzrostu dla nas, jako operatora w produkcji zaawansowanych technologicznie czujników w przedziale dwu- do trzycyfrowych milionów euro.”

Korzystając z fotela samochodowego opracowanego wspólnie z RECARO Automotive GmbH, zwiedzający mogą zobaczyć, w jaki sposób folie czujników ciśnienia mogą wykrywać pasażerów i odróżniać ich od innych obiektów. Uzyskane informacje mogą być wykorzystane w systemach wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa, takich jak przypomnienie o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dezaktywacja poduszki powietrznej w przypadku wykrycia fotelika dziecięcego. Przedstawiona matryca czujników pozwala również na określenie pozycji zajmowanej przez pasażerów w fotelu. Będzie to szczególnie ważne w (częściowo) autonomicznej jeździe do uruchamiania systemów bezpieczeństwa, ponieważ pozycja kierowcy będzie znacznie bardziej zmienna.

Zaprezentowane zostanie również innowacyjne rozwiązanie do monitorowania akumulatorów. Drukowane, ultracienkie czujniki ciśnienia i temperatury mogą rejestrować przestrzennie rozdzielcze dane z poszczególnych ogniw baterii, co może wydłużyć ich żywotność nawet o 40%. Drukowane folie czujników są na tyle cienkie, że mieszczą się pomiędzy poszczególnymi ogniwami baterii i rejestrują szczegółowe dane o ciśnieniu i temperaturze. Te informacje na poziomie ogniw zapewniają cenny wgląd w stan i wydajność baterii, pomagając zespołom badawczo-rozwojowym w udoskonalaniu projektów baterii – w tym w celu wydłużenia zasięgu pojazdów elektrycznych.

“Dzięki przemysłowej produkcji folii funkcjonalnych wyposażonych w czujniki, Heidelberg otwiera nowe pole gry dla cyfrowych modeli biznesowych. Każdy metr kwadratowy folii jest wyposażony w nawet milion czujników, które rejestrują najmniejsze zmiany ciśnienia, temperatury czy wilgotności. Uzyskane w ten sposób dane są następnie przetwarzane przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji i zapewniają jakość informacji, która wykracza poza dyskretnie mierzone zmienne” – powiedział dr Michael Kröger, dyrektor zarządzający Heidelberg Printed Electronics GmbH. “W tym procesie cała technologia czujników jest drukowana w jednym przejściu – w tym wszystkie ścieżki przewodzące, czujniki i interfejs do cyfrowych urządzeń końcowych”.

Targi LOPEC odbędą się w Monachium w dniach od 22 do 24 marca 2022 roku. Heidelberg będzie wystawiał swoją gamę produktów i usług wraz z InnovationLab na stoisku B0.510.

Źródło: Heidelberg

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING