spot_imgspot_img

Fujifilm przedstawia nowy atrament inkjetowy z autorską technologią AQUAFUZE

Fujifilm przedstawia nowy atrament inkjetowy z autorską technologią AQUAFUZE, łączącą technologię atramentów na bazie wody i utwardzanych promieniami UV. Ta nowa technologia atramentowa otwiera nowe możliwości dla zastosowań wielkoformatowego druku inkjetowego

Grupa Fujifilm ogłasza opracowanie nowej technologii atramentów inkjetowych AQUAFUZE, które łączą cechy atramentów na bazie wody i atramentów utwardzanych promieniami UV i są przeznaczone do zastosowań w wielkoformatowym druku inkjetowym. Nowy atrament na bazie wody utwardzany promieniami UV zostanie wprowadzony na rynek jesienią 2024 roku.

Technologia atramentów inkjetowych AQUAFUZE jest autorską technologią Grupy Fujifilm do stabilnej dyspersji wodnej fotopolimerów. Grupa Fujifilm zastosowała swoją oryginalną technologię syntezy materiałów o wysokiej funkcjonalności oraz technologię dyspersji cząstek. Opierając się na tej dyspersji, Grupa Fujifilm opracowała nowy atrament na bazie wody utwardzany promieniami UV, łącząc technologie recepturowania atramentów na bazie wody i atramentów utwardzanych promieniami UV.

Atrament na bazie wody utwardzany promieniami UV nadaje się do zastosowań obejmujących oznakowania wewnętrzne i tapety, zaspokajając rosnące potrzeby rynku wielkoformatowego. Atrament jest bezpieczny i bezwonny podczas drukowania, a także oferuje wysoki poziom odporności na ścieranie i kompatybilność z różnymi podłożami drukarskimi. Oczekuje się, że atrament na bazie wody utwardzany promieniami UV wyposażony w technologię atramentów inkjetowych AQUAFUZE stanie się nowym standardem na rynku wielkoformatowym, rozszerzając w przyszłości zakres działalności klientów

Przemysłowe atramenty inkjetowe dzielą się na trzy rodzaje: na bazie wody, rozpuszczalnikowe i utwardzane promieniami UV. Atramenty te są wybierane przez użytkowników na podstawie ich właściwości i zastosowań druku. W wielkoformatowym druku inkjetowym stosuje się głównie atramenty na bazie wody, utwardzane w wyniku działania ciepła, oraz atramenty utwardzane promieniami UV.

Wraz z rozwojem druku wielkoformatowego, zastosowania i podłoża stają się coraz bardziej różnorodne. W rezultacie użytkownicy potrzebują obecnie atramentów, które oferują wysoką trwałość materiałów drukowanych i rozciągliwość warstw atramentu. To niezbędne cechy do gięcia i przetwarzania produktów. Ponadto, użytkownicy priorytetowo traktują bezpieczeństwo atramentu, w tym zapobieganie ulatnianiu się rozpuszczalnika i minimalizację zapachów powstających podczas drukowania. To ważny czynnik przy wyborze atramentu.

Technologia atramentów inkjetowych AQUAFUZE zostanie zaprezentowana na stoisku Grupy Fujifilm na targach drupa 2024.

Główne cechy atramentów na bazie wody utwardzanych promieniami UV, wykorzystujących technologię atramentów inkjetowych AQUAFUZE:

  • Zastosowanie dyspersji fotopolimerowej ogranicza zatykanie się atramentowych głowic drukujących z powodu wysychania atramentu i zapewnia stabilny wyrzut atramentu.
  • Atrament przylega do szerokiej gamy podłoży bez podkładów i optymalizatorów.
  • Grubość drukowanego obrazu jest mniejsza, a powierzchnia atramentu staje się bardziej równomierna, co powoduje odbicie światła i uzyskanie połysku.
  • Utwardzanie promieniami UV eliminuje konieczność nakładania warstwy wierzchniej na zadrukowane podłoże.
  • Ograniczenie zapachu atramentu zwiększa bezpieczeństwo użytkownika.

*1 Żywica dyspergowana w wodzie, która podlega reakcji utwardzania pod wpływem promieniowania UV

Źródło: Fujifilm


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak