spot_imgspot_img

Finałowy etap Ogólnopolskiego Konkursu „Master of vectors”

25 maja w siedzibie IT Media w Warszawie odbył się ostatni III – finałowy etap Ogólnopolskiego Konkursu „Master of vectors”. Wśród 50 finalistów znaleźli się uczniowie 25 szkół z całej Polski.

Gospodarzem wydarzenia była firma IT Media w edukacji – elitarny edukacyjny partner Adobe. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych, patronem medialnym Świat Poligrafii Professional, a partnerami finału II edycji byli: Powiat Wołomiński, Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce, Consort Studio Design, a darczyńcą Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Zadanie finałowe polegało na zaprojektowaniu banknotu o wartości 20 euro z wizerunkiem Stefana Żeromskiego. Banknot musiał posiadać określone w zadaniu parametry i zostać wykonany w grafice wektorowej. Na wykonanie zadania uczniowie mieli 90 minut!

Jury pod przewodnictwem dr inż. Michała Tuza wyłoniło 6 projektów, którym przyznano:

  • I nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 700 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu – Magdaleny Bodzianny.
  • II nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 500 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Białej Podlaskiej – Aleksandry Bakun.
  • III nagrodę – voucher o wartości 2500,00 zł na wybrane szkolenia firmy IT Media oraz bon podarunkowy do Empiku o wartości 300 zł – dla uczennicy Zespołu Szkół nr. 2 im. Z. Wolskiego w Sierpcu – Weroniki Marcinkowskiej.

Przyznano również 3 wyróżnienia, każde uhonorowane bonem podarunkowym Empik o wartości 200,00 zł dla:

  • ucznia Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie – Jakuba Lachowicza
  • uczennicy Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim – Wiktorii Grzesiek
  • uczennicy Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych w Katowicach – Dominiki Bierońskiej

    Dodatkowo każdy z finalistów otrzymał dyplom uczestnictwa, worek sportowy, kubek z pamiątkowym nadrukiem oraz możliwość zakupu szkoleń firmy IT Media z 50% bonifikatą. Podczas finału uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej. Zapoznali się z laboratoriami i ofertą edukacyjną.

Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy i spotkania przy lunchu. Już teraz rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji do której zapraszamy wszystkie szkoły kształcące grafików, poligrafów i specjalistów od technik wizualnych.

Źródło: FRKP


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING