spot_imgspot_img

Ewolucja w stronę technologii cyfrowej

Po upływie prawie dwunastu miesięcy można zauważyć, że wiele firm zajmujących się drukiem i przetwarzaniem etykiet przechodzi na nowe modele biznesowe, dokonując nowych inwestycji. Wydaje się, że koncentrują się one na rozszerzeniu różnorodności i liczby możliwych zastosowań, ale także na przeglądzie i aktualizacji swoich możliwości w zakresie druku zmiennego i przetwarzania.

Nadążanie za najnowszymi narzędziami do druku zmiennych danych stało się pilną potrzebą drukarni etykiet i opakowań oraz firm przetwarzających. Gdy druk staje się zindywidualizowany, zyskuje na wartości, otwierając drzwi dla kreatywności na najwyższym poziomie oraz nowe i dochodowe źródła przychodów. Dzięki najnowszym narzędziom do generowania zmiennych danych, zapewniającym większą funkcjonalność, drukarnie mogą zaoferować właścicielom marek i projektantom wyjątkowe i kreatywnie niepowtarzalne produkty, które pozwolą im skuteczniej angażować się w kontakty z konsumentami i napędzać marketing cyfrowy.

W obliczu stale rosnącego zapotrzebowania konsumentów na wyjątkowe i kreatywne produkty personalizacja z wykorzystaniem big data umożliwia drukarniom etykiet i firmom przetwarzającym konkurować pod względem wartości kampanii komunikacyjnych marek z wykorzystaniem druku. Automatyzacja druku z wykorzystaniem danych zmiennych dla etykiet i konwertingu musi być drogą naprzód, z coraz większą wersjonowaniem i personalizacją spowodowaną przez druk programowalny i wiele SKU, co prowadzi do celów krótszych serii, szybszej dostawy i niskiego poziomu odpadów.

Firma Xeikon zbudowała i ustrukturyzowała swoje wszechstronne portfolio, obejmujące oprogramowanie i sprzęt niezbędny do pełnej automatyzacji druku i konwertingu etykiet zmiennych. Firma Xeikon wbudowała szereg kluczowych narzędzi w swój cyfrowy front-end X-800. Dzięki zestawowi narzędzi do generowania zmiennych danych Xeikon VariOne, drukarnie mogą osiągnąć najwyższy dostępny obecnie poziom zmiennych obrazów. Funkcja Track and Trace firmy Xeikon wykorzystuje zmienne informacje na etykietach i opakowaniach oraz łączy uwierzytelnianie, identyfikację i pełne bezpieczeństwo na każdym etapie łańcucha dostaw, zapewniając zaufanie konsumentów do marki.

W celu uzyskania wysokiej jakości druku należy zwrócić uwagę na nowe cyfrowe urządzenia etykietowe Xeikon z serii Panther 2.0 z atramentem UV lub nowe urządzenia z suchym tonerem Xeikon z serii Cheetah 2.0. Obie mogą zaoferować możliwości produkcji nowych i zmiennych aplikacji etykietowych. Na przykład, najnowsze modele Xeikon Panther 2.0 UV Inkjet PX3300 i PX2200 zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania właścicieli marek w zakresie wysokiej klasy, trwałego i wysokopołyskowego druku oraz cyfrowego zdobienia unikalnych etykiet.

Rozwiązanie Xeikon wyróżnia się tym, że wszystkie procesy są wbudowane w przepływ pracy w chmurze. Od pliku do końca każda etykieta może być unikalna – istna eksplozja wyjątkowej kreatywności i bezpieczeństwa w obrębie każdej pojedynczej etykiety. Niedawno Xeikon wprowadził na rynek nową serię modułowych urządzeń do przetwarzania etykiet, których zadaniem jest automatyzacja procesów wykańczania. Z pełnym połączeniem i integracją z chmurą. LCU33 i LCU350 można podłączyć do pras z serii Panther, wszystkie wyposażone w interfejsy człowiek-maszyna i maszyna-maszyna dla maksymalnej wydajności i OEE. Seria LCU firmy Xeikon oferuje przetwórcom pełną zmienność wszystkich procesów wykończeniowych, w tym laminowanie, sztancowanie, cięcie, cięcie wzdłużne, nawijanie, foliowanie i lakierowanie.

Firma Xeikon obserwuje znacznie szybszą ewolucję w kierunku technologii cyfrowej we wszystkich rodzajach zastosowań, a w pełni zmienny druk i konwertowanie etykiet jest częścią tej ewolucji. Firma Xeikon będzie nadal monitorować światowe trendy i podejmować strategiczne kroki, aby zapewnić swoim klientom dostęp do najnowszych narzędzi i, co ważne, maksymalny wybór. Wizją firmy Xeikon jest zaoferowanie drukarniom etykiet i konwerterom jasnej i widocznej drogi do cyfrowej transformacji oraz produkcji i wytwarzania etykiet w technologii “lights out”.

Źródło: Xeikon

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING