spot_imgspot_img

Eco Elastics zainwestował w drugą maszynę Jet Press FP790

Fujifilm ogłasza na targach drupa 2024, że Eco Elastics, specjalista w dziedzinie opakowań elastycznych zorientowany na zrównoważony rozwój, zainwestował w drugą maszynę Jet Press FP790 po pierwszej sprzedaży ogłoszonej na początku tego roku. Druga inwestycja wynika z bezprecedensowego zapotrzebowania klientów na prace drukowane na istniejącej maszynie Jet Press FP790 firmy.

Drukarnia z siedzibą w Northampton jako pierwsza poza Japonią zainstalowała cyfrową maszynę do druku atramentowego na bazie wody, która znajduje się w nowo otwartym zakładzie produkcyjnym i siedzibie głównej o powierzchni 40 000 stóp2 . Teraz, niecałe 12 miesięcy później, złożono drugie zamówienie. Pierwsza prasa stanowi serce całego cyfrowego środowiska produkcji opakowań elastycznych, obejmującego cięcie wzdłużne i laminowanie.

Maszyna Fujifilm Jet Press FP790 drukuje w formacie CMYK+WW z szybkością 50 m/min, w rozdzielczości 1200×1200 dpi. Dwa cyfrowe kanały bieli mogą osiągnąć nieprzezroczystość 55-58%. Obsługująca podłoża o szerokości do 790 mm, prasa przeznaczona jest do cyfrowej produkcji giętkich opakowań na skalę przemysłową, łącząc wydajność fleksografii z jakością druku wklęsłego i elastycznością druku cyfrowego.

Główny nurt cyfrowej produkcji opakowań elastycznych to szybko rozwijający się rynek, na który wpływają zarówno nowe technologie, jak i zmieniające się potrzeby i wymagania rynku. To właśnie na ten rynek firma Eco Elastics starała się dotrzeć i do którego z powodzeniem sięgnęła po dokonaniu pierwszej inwestycji nieco ponad rok temu.

Od czasu zakończenia fazy testów beta pierwszej prasy i komercjalizacji procesu produkcyjnego firma Eco Elastics na własnej skórze poznała poziom apetytu i zapotrzebowania właścicieli marek na możliwości maszyny Jet Press FP790. Należą do nich duzi i mali klienci, działający na rynkach tak różnorodnych, jak słodycze, przekąski, produkty białkowe i świeże produkty, gdzie najważniejsza jest szybkość wprowadzenia produktu na rynek. Marki wykorzystują możliwości firmy Eco Elastics w zakresie cyfrowej produkcji opakowań elastycznych do produkcji serii o powierzchni od 1000 m2 do 20 000 m2.

Źródło: Fujifilm


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING