spot_imgspot_img

Agfa na targach RemaDays Warsaw 2022

„Targi RemaDays Warsaw 2022 to pierwsze od dwóch lat wydarzenie branżowe w Polsce, na którym będziemy obecni z naszą ofertą – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca polskim oddziałem druku cyfrowego Agfa. – W tym czasie nasze portfolio było systematycznie wzbogacane o nowe rozwiązania, zarówno sprzętowe, jak i materiałowe oraz software’owe. Realizujemy też dedykowane projekty, m.in. związane z zadrukowywaniem podłoży specjalnych jak skóra czy tekstylia. Mamy zatem wiele interesujących informacji do przekazania, a na stoisku będą dostępne różne aplikacje wykonane na ploterach inkjetowych i sublimacyjnych Agfa oraz z zastosowaniem naszych atramentów. Z myślą o naszych gościach targowych zaprezentujemy hybrydowy model Anapurna H2500i LED”.

Anapurna H2500i LED – aplikacje na mediach sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m

Ploter, jaki zostanie zaprezentowany na stoisku firmy Agfa, ma już ugruntowaną pozycję rynkową, także w Polsce.

„Chcieliśmy zaprezentować rozwiązanie dojrzałe, na którym bazuje produkcja wielkoformatowa licznej grupy naszych klientów. Są wśród nich zarówno duże koncerny, jak i mniejsze, rodzinne firmy. To świadczy o jego wszechstronności i elastyczności względem realizowanych aplikacji – ich nakładów, wykorzystywanych podłoży czy docelowych zastosowań drukowanych na maszynie prac” – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Anapurna H2500i LED bazuje – podobnie jak wszystkie rozwiązania inkjetowe z oferty Agfa – na technologii UV LED.

Adriana Piotrowska

„Model ten był pierwszym w naszej ofercie, w którym zastosowane zostały promienniki UV LED w miejsce tradycyjnych lamp rtęciowych – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Siłą rzeczy więc ma najdłuższą tradycję rynkową jeżeli chodzi o te rozwiązania. UV LED niesie ze sobą wiele zalet, m.in. w kontekście energooszczędności oraz możliwości zastosowania szerszego spektrum materiałów.

Dzięki znacząco niższej temperaturze niezbędnej do utrwalania wydruków – rzędu 25-30 stopni Celsjusza – pozwala on na zastosowanie cienkich podłoży, wrażliwych na wysoką temperaturę. Wyeliminowano w nim także szereg elementów mechanicznych, niezbędnych w przypadku klasycznych lamp rtęciowych. Kolejną jego zaletą jest żywotność promienników UV LED równa całemu okresowi eksploatacji maszyny. Oznacza to brak konieczności wymiany tych newralgicznych dla każdego plotera elementów eksploatacyjnych”.

Anapurna H2500i LED to ploter hybrydowy, zadrukowujący sztywne i giętkie podłoża o szerokości maksymalnej 2,5 m. Maszyna drukuje w trybie CMYKLcLm z dodatkową bielą. Ta ostatnia może być aplikowana w różnych wariantach: przed lub po nadruku wielokolorowym, do nanoszenia elementów wybiórczo bądź w tzw. trybie kanapkowym (kolor/biel/kolor). Ploter pracuje z prędkością do 115 m2/h (w trybie „draft”).

„Mamy nadzieję, że jego prezentacje, z wykorzystaniem różnorodnych podłoży sztywnych i giętkich, spotkają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających i że Anapurna H2500i LED stanie się jedną z „gwiazd” targów RemaDays Warsaw” – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak. 

Źródło: Agfa

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING