spot_imgspot_img

Agfa na InPrint 2022: przemysłowe zastosowania technologii inkjet UV

Targi InPrint 2022 w Monachium, zaplanowane na 15-17 marca br., to kolejne tegoroczne wydarzenie branżowe, podczas którego Agfa będzie promować swoje rozwiązania cyfrowe. Tym razem, z uwagi na charakter wystawy, eksperci Agfa z zakresu druku inkjetowego skupią uwagę zwiedzających na różnorodnych, przemysłowych zastosowaniach tej technologii. Dotyczyć one będą przede wszystkim elastyczności, wydajności i skróconego czasu dostarczenia produktu na rynek, jakie można dzięki niej osiągnąć. Wszystko – jak podkreśla belgijski producent – dzięki właściwej integracji druku inkjetowego w ramach realizowanego procesu wytwórczego i jego włączenie w istniejącą infrastrukturę. Agfa będzie obecna na targach InPrint 2022 na stoisku nr 2752 w pawilonie A4.

Wydajne atramenty inkjetowe

Wśród prezentowanych na stoisku firmy rozwiązań prym będą wiodły jej atramenty inkjetowe – zarówno UV jak i wodne pigmentowe. Anonsowane przez producenta jako rozwiązania klasy premium, dedykowane są bardzo szerokiemu spektrum aplikacji, znajdując zastosowanie w różnych segmentach przemysłowych. Wśród kluczowych Agfa wymienia m.in.: znakowanie i kodowanie; zabezpieczanie dokumentów przed podróbkami i fałszerstwami (security printing); zadrukowywanie różnych przedmiotów o charakterze detalicznym; produkcję dekoracji wewnętrznych; produkcję laminatów podłogowych oraz zadrukowywanie tektury falistej.

Jak podkreśla firma, jej atramenty zostały stworzone z myślą o najwyższej klasy systemach drukowania, często dostosowywanych do indywidualnych potrzeb klienta. Powstają one w ścisłej współpracy z jej partnerami OEM, producentami głowic drukujących, integratorami systemowymi oraz końcowymi użytkownikami.

Systemy druku przemysłowego

W tym zakresie Agfa ma do zaoferowania np. maszynę inkjetową InterioJet do zadrukowywania papierów dekoracyjnych, znajdujących zastosowanie przy produkcji laminatów podłogowych, a także system druku Alussa, dedykowany materiałom wykonanym ze skóry. Oba rozwiązania zostały niedawno wyróżnione prestiżowymi nagrodami EDP Awards, przyznawanymi przez European Digital Press Association – europejską organizację zrzeszającą magazyny branżowe z dziedziny poligrafii, w tym druku cyfrowego. Corocznie nagradza ona najlepsze – zdaniem jury konkursowego – wprowadzone w danym roku na europejski rynek nowe rozwiązania, m.in. z uwzględnieniem ich jakości, wartości w oczach użytkownika, a także wsparcia technicznego i obsługi serwisowej zapewnianej przez dostawcę.

„Think Ink. Think Print. Think Agfa”

Pod tym mottem przebiegać będzie obecność firmy na tegorocznych targach InPrint. Agfa skoncentruje się bowiem na dzieleniu się ze zwiedzającymi swoją wiedzą technologiczną, doświadczeniem rynkowym i zrozumieniem różnorodności procesów i środowisk przemysłowych, w ramach których może zostać zastosowany druk, także z uwzględnieniem etapów go poprzedzających i następujących po nim.

„Druk inkjetowy zmienił reguły gry rynkowej w kontekście wielu zastosowań przemysłowych – mówi Tom Cloots – Director Industrial Inkjet w firmie Agfa. – Każda firma, realizująca działalność o charakterze przemysłowym i zainteresowana dywersyfikacją swojego portfolio oraz zwiększeniem wydajności, powinna rozważyć wdrożenie druku inkjetowego i zintegrowanie go w ramach swojej infrastruktury.

Wszystkich zainteresowanych związanymi z tym możliwościami zapraszamy do naszego stoiska podczas targów InPrint i do dyskusji dotyczących potencjalnych korzyści wynikających z takiego wdrożenia, zarówno teraz jak i w przyszłości. Będziemy starali się – zgodnie z naszym mottem targowym – przybliżyć tematykę samego procesu drukowania, stosowanych w nim atramentów inkjetowych, a wreszcie – zachęcić do wdrożenia rozwiązań Agfa. Wierzymy głęboko, że jesteśmy najlepszym potencjalnym partnerem, który może towarzyszyć w dalszym rozwoju naszych klientów”.

Odwiedzający stoisko Agfa będą mogli nie tylko porozmawiać na temat ewentualnego rozwoju swoich biznesów dzięki technologii inkjetowej, ale też zapoznać się z przygotowanymi przez firmę, licznymi próbkami jej zastosowań. Wiele z nich – jak podkreśla belgijski producent – jest unikatowych i niezwykle atrakcyjnych wizualnie. Na stoisku znajdą się przykłady realizowanych z udziałem druku cyfrowego laminatów podłogowych, różnorodnych wykończeń powierzchni meblowych, produktów dedykowanych sprzedaży detalicznej czy też licznych zastosowań na bazie tektury falistej.

Agfa zaprasza na spotkania z ekspertami

Firma dodaje, że okazji do spotkań z jej przedstawicielami, a jednocześnie ekspertami z dziedziny inkjetu przemysłowego, będzie wiele. Poza stoiskiem, będą oni aktywnie uczestniczyć także w prezentacjach odbywających się w ramach sesji technologicznych Application Stage, towarzyszących targom InPrint. 15 marca o godz. 13:00 Rita Torfs – Product Manager Industrial Inks przedstawi referat pt. „Technologia atramentów wodnych Agfa dedykowanych zadrukowywaniu tektury falistej”.

Tego samego dnia o 16:10 Marc Graindourze, Business Manager Industrial Inks wystąpi z prezentacją zatytułowaną „Atramenty UV firmy Agfa dedykowane wewnętrznym zastosowaniom dekoracyjnym”. Agfa będzie też obecna podczas panelu dyskusyjnego organizowanego w ramach targów CCI (Corrugated & Carton Exhibition), które odbywają się w tym samym czasie i miejscu co InPrint. Marc Graindourze weźmie tu udział w debacie poświęconej cyfrowemu zadrukowywaniu tektury falistej. Odbędzie się ona 15 marca o godz. 12:30.

Źródło: Agfa

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING