spot_imgspot_img

Agfa, Interprint i Koenig & Bauer współpracują w zakresie cyfrowego druku dekoracyjnego

Firma Interprint, zajmująca się drukiem podłoży dekoracyjnych, rozszerza swoją ofertę, stosując zestaw wodnych farb pigmentowych Agfa na dwóch swoich jednoprzebiegowych, szybkich maszynach Koenig & Bauer RotaJET.

Firma Interprint zainwestowała niedawno w trzecią maszynę RotaJET – drugą najnowszej generacji. Oba urządzenia pracują obecnie na tym samym zestawie farb Agfa. Współpraca między tymi trzema podmiotami umożliwiła firmie Interprint, która stała się pionierem w branży już w momencie rozpoczęcia druku atramentowego na podłożu dekoracyjnym, jako kluczowej strategii rozwoju, rozszerzenie swojej oferty druku cyfrowego o najwyższej jakości laminaty. Dzięki spójnym i wymiennym nadrukom na obu liniach, Interprint może realizować szeroką gamę projektów, od wczesnej fazy próbnej, aż po pełną produkcję.

“Cieszymy się, że dzięki cyfrowemu drukowi dekoracyjnemu będziemy mogli zaprezentować pełną elastyczność w zakresie wzornictwa” – mówi Robert Bierfreund, dyrektor zarządzający firmy Interprint GmbH. “Współpraca z firmami Agfa i Koenig & Bauer podczas fazy rozruchu linii RotaJET przebiegała bardzo profesjonalnie i zaowocowała spójnym procesem druku, dzięki któremu możemy obsługiwać naszych klientów z ogromną swobodą wyboru wzorów i najwyższą jakością druku.”

Bliska współpraca

W ostatnich latach Agfa poczyniła znaczne inwestycje w projektowanie i produkcję wodnych atramentów przeznaczonych do druku na podłożach dekoracyjnych, wykorzystywanym do produkcji laminatów (wykładzin podłogowych i paneli meblowych). Pigmentowe atramenty zapewniają spójne wydruki o szerokiej gamie kolorystycznej i niskim metamerii (w przypadku wzorów drewnianych). Ponieważ są one dostosowane do istniejących procesów laminacji, pozwalają na proste zastąpienie wydruków wklęsłych wydrukami cyfrowymi.

RotaJET

Dzięki serii RotaJET firma Koenig & Bauer stworzyła najwyższej klasy jednoprzebiegowy system drukujący, który spełnia wymagania branży laminatów. Dzięki różnym szerokościom zadruku i liniowej prędkości druku do 135 m/min może on obsługiwać zadania produkcyjne, które wcześniej byłyby drukowane w technologii wklęsłodruku, a także szybko i ekonomicznie drukować bardzo krótkie serie.

Firmy Koenig & Bauer i Agfa ściśle współpracowały w celu walidacji wydajności zestawu farb Agfa przeznaczonych do stosowania z rozwiązaniem drukującym RotaJET. “Koenig & Bauer w swoim Centrum Technologii Klienta w Würzburgu intensywnie testował zestaw farbowy Agfa w rozwiązaniu drukującym RotaJET – mówi Christoph Müller, członek zarządu firmy Koenig & Bauer. “Obie strony starannie dobierały atrament do systemu druku. Dzięki temu RotaJET działał w bardzo kontrolowany sposób, zapewniając doskonałą jakość obrazu i ogólną wydajność.”

Atramenty

“Agfa jest zaangażowana w działalność na rzecz branży produkującej laminaty, od wielu lat inwestując w badania i rozwój w zakresie atramentów dla tej branży, a ostatnio zbudowała nowy, dedykowany zakład produkcji atramentów” – mówi Tom Cloots, dyrektor Agfa Industrial Inkjet. “Mamy długą tradycję w operowaniu pigmentami i zdobyliśmy solidną wiedzę na temat ich dyspersji w środowisku wodnym. Technologia Agfa umożliwia konsekwentną produkcję atramentów do druku atramentowego o bardzo szerokiej gamie barw – co jest kluczowym elementem ogólnej wydajności atramentu – a jednocześnie o niskim jego zużyciu.”

Źródło: Agfa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING