spot_imgspot_img

Xeikon robi więcej za mniej

Firma Xeikon wprowadziła niedawno nowy program dla swoich klientów z branży maszyn cyfrowych, który ma pomóc im w zwiększeniu efektywności produkcji. Jest to praktyczne działanie, które użytkownicy urządzeń Xeikon mogą wdrożyć w celu skrócenia czasu produkcji, zużycia tuszu i tonera, odpadów materiałowych i zużycia energii. Laurel Brunner szczegółowo omawia ten nowy program.

Chodzi o to, aby pomóc klientom lepiej radzić sobie ze wzrostem kosztów energii elektrycznej i coraz bardziej niepokojącym widmem niedoboru materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, plan ten powinien również zmniejszyć wpływ na środowisko, poprzez uczynienie przedsiębiorstw bardziej wydajnymi.

Program działa w ten sposób, że kierownicy działu obsługi klienta Xeikon posiadają wiedzę, która pozwala im doradzać klientom, co mogą zrobić inaczej, aby pozytywnie wpłynąć na ich efektywność kosztową. Jest to jeden z wyróżniających się aspektów programu Xeikon, który sprawia, że nie jest on postrzegany jako greenwashing. Doradcy są przygotowani by pomóc klientom w skróceniu czasu realizacji i kontroli ilości odpadów materiałowych generowanych w trakcie druku. Pomagają również ograniczyć do minimum zaangażowanie operatorów dzięki automatyzacji procesów. Wszystko to składa się na redukcję śladu węglowego procesów produkcyjnych i poszczególnych nakładów.

Nieuchronnie doprowadzi to do nowych przedsięwzięć dla firmy Xeikon w postaci modernizacji istniejących urządzeń i systemów przepływu pracy. I to jest oczywiście idea każdej inicjatywy wspierającej klientów. Ale pomijając cynizm, Xeikon ma kilka sprytnych innowacji, które pomagają użytkownikom w maksymalnym wykorzystaniu ich urządzeń i materiałów, które drukują. Opcja VariLane w cyfrowym froncie X-800 tworzy pasy na szerokości druku, dzięki czemu prace w małym formacie, takie jak wizytówki czy etykiety, mogą być drukowane obok większych formatów, wykorzystując w ten sposób dodatkową przestrzeń na podłożu, która w przeciwnym razie mogłaby się zmarnować.

Oprogramowanie do zarządzania kolorem firmy Xeikon zostało również zmodyfikowane w taki sposób, aby można było dostosować wymagania dotyczące jakości wydruków w celu zmniejszenia ilości atramentu i tonera potrzebnego do osiągnięcia docelowych wartości wyjściowych. Dane dotyczące wydajności, poziomu odpadów i inne dane dotyczące zarządzania firmą są raportowane w czasie rzeczywistym, co pozwala na optymalizację ustawień dla nadchodzących zadań. Program Do More with Less jest dostępny dla wszystkich platform Xeikon.

To, co czyni program Do More with Less godnym uwagi, to fakt, że w ogóle istnieje. Ważniejsze jest to, że program jest uzupełniony dedykowanymi szkoleniami, które mają pomóc klientom w poprawieniu ich zrównoważonego rozwoju. To nie jest nauka o rakietach i przenosi program Do More with Less ze sfery greenwash do bardziej namacalnej rzeczywistości.

Informacje źródłowe: Ten artykuł powstał w ramach Verdigris Project, inicjatywy branżowej mającej na celu zwiększenie świadomości pozytywnego wpływu druku na środowisko. Ten cotygodniowy komentarz pomaga firmom poligraficznym być na bieżąco z normami środowiskowymi i tym, jak przyjazne dla środowiska zarządzanie firmą może pomóc w poprawieniu ich wyników. Verdigris jest wspierany przez następujące firmy: Agfa Graphics, EFI, Fespa, Fujifilm, HP, Kodak, Miraclon, RicohSplash PR, Unity Publishing i Xeikon.

Źródło: Fespa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak