spot_imgspot_img

Wzrost opłaty transportowej. Drożej w dostawach papieru

System e-TOLL to rozwiązanie, które z dniem 1 października 2021 roku zastąpiło viaToll stając się jedynym systemem umożliwiającym opłatę elektroniczną za przejazd po drogach płatnych w Polsce. Do końca ubiegłego roku opłata elektroniczna e-TOLL była niższa o 30%, co miało na celu ułatwienie przedsiębiorcom z branży transportowej dostosowanie się do zmiany sposobu poboru opłat drogowych.

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki opłat za korzystanie z płatnych odcinków dróg w Polsce. Użytkownicy pojazdów i zespołów pojazdów ciężkich (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony) zapłacą za każdy kilometr przejechany po siatce dróg płatnych od 1 do 3 groszy więcej niż w ubiegłym roku. W pierwszym kwartale bieżącego roku zwiększy się też o 40% obszar objęty elektronicznym poborem opłat, co przełoży się na blisko 1500 km nowych płatnych odcinków dróg krajowych.

Mimo świadomości wyjątkowo trudnych okoliczności, nie jesteśmy w stanie zaabsorbować w pełni rosnących kosztów bez przełożenia na wysokość dodatkowej opłaty transportowej, która z dniem 14 lutego 2022 r. zostanie podniesiona z 2,8% na 3,5% wartości towarów dostarczanych z magazynów ZING S.A. Niezmiennie opłata będzie stanowiła oddzielną pozycję na fakturze, a dostawy bezpośrednie z papierni i fabryk pozostają zwolnione z opłaty. Liczymy na zrozumienie wspomnianej decyzji, a w razie jakichkolwiek niejasności, konsultanci ZING służą dodatkowymi informacjami. Oficjalny komunikat.

Źródło: ZING

UZUPEŁNIENIE: podobne komunikaty pojawiły się również u innych dostawców papieru.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING