spot_imgspot_img

Wyróżnij na półce… wśród wielu podobnych do siebie

Jeżeli tylko myśleliście, że w temacie książek już nic nie da się wymyśleć, to byliście w błędzie. W dużym skrócie… pierwsza instalacja na świecie zrealizowana w Polsce, kolejna również i chyba nie było dawno takiego rozwiązania, lub właściwie propozycji, która cieszyłaby się tak dużym zainteresowaniem.

Wśród wielu różnych książek możesz łatwo dostrzec te, które wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Nie tylko chodzi o uszlachetnianie i użyte kolory. Raczej o te drobne elementy, które są w stanie skupić uwagę każdego czytelnika. Jednym z nich jest zadrukowane krawędzie książki, które nie są oprawione. Zadrukowane mogą być nie tylko pojedyncze egzemplarze, ale także całe zbiory wielotomowe. I choć często zdarza się, że kupujemy książkę ze względu na oprawę… tym razem może być odwrotnie.

Każdy grzbiet (ten, który nie jest oprawą) możemy zadrukować w dowolną grafikę, nawet taką, która może imitować efekt 3D zarówno w jednym, jak i wielu egzemplarzach.

Dokładnie o takim rozwiązaniu rozmawiamy z Jakubem Szczepaniakiem z firmy Avargraf tuż przed dniami otwartymi, które są zaplanowane na 12-15 marca 2024 roku. Będzie można obejrzeć produkcję i przekonać się, jak powstają dzieła sztuki. Okazja jest nie byle jaka, bo pierwsze tego urządzenie na świecie zostało zainstalowane w polskiej drukarni.

To o czym rozmawiamy? O książkach, przyzwyczajeniach i naszym sposobie podchodzenia do lektury i także o rozwiązaniu technicznym oferowanym przez firmę Schmedt o nazwie Präzi Edge, które możecie obejrzeć w działaniu podczas planowanego wydarzenia.

Gość podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”. Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy od 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Wszystkie podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na Google Podcast, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak