spot_imgspot_img

Własne DNA drukarni. Temat na weekend

Kiedy rozpoczynaliśmy nasz cykl rozmów z Łukaszem Szymańskim z firmy Digiprint w ramach podcastów NIEZBĘDNIK POLIGRAFA, nawet nie przypuszczaliśmy, że stanie się on numerem jeden w minionym 2023 roku. To jednak nie był przypadek, kiedy wybieraliśmy tematy naszych rozmów. Optymalizacja, standaryzacja, zarządzanie produkcją i całość spięta pod wspólnym tytułem: Workflow, czyli własne DNA drukarni.

Nie ma co kryć, że wszyscy zdali sobie sprawę z rosnących kosztów, a z drugiej strony z braku pracowników. Ten temat nie tylko dotyczy naszej branży, ale całkiem na serio, jest dla nas wszystkich dużym kłopotem. Stąd tak duże zainteresowanie głównymi dwoma tematami – optymalizacja i standaryzacja.

Dzisiaj proponujemy Wam przypomnieć sobie naszą rozmowę, która rozpoczynała ten cykl, bo już w kolejnym tygodniu w czwartek, będziecie mogli wysłuchać rozmowy z Łukaszem Szymańskim delikatnie podsumowującej zachodzące zmiany i całkiem na serio prognozy na aktualne 12 miesięcy.

Mirosław Pawliński – autor podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Tematem rozmowy jest … tej pierwszej rozmowy… optymalizacja i standaryzacja. Pierwszej, bo tak naprawdę przygotowaliśmy dla Was kilka odcinków, które mają Wam pomóc w zrozumieniu czym jest współczesny zindywidualizowany workflow drukarni.

Przy czym nie chodzi tutaj o jakieś konkretne oprogramowanie, tylko o cały „krwioobieg”. Wszelkie informacje i ich obieg w całej drukarni od kontaktu z klientem przez produkcję po logistykę.

Workflow, czyli własne DNA drukarni | Optymalizacja i standaryzacja są dzisiaj tematami, który znajdują się w pierwszej piątce najważniejszych dla „być, albo nie być” drukarni. Nie ma znaczenia, czy jest to drukarnia akcydensowa, cyfrowa, etykietowa czy opakowaniowa.

Chodzi o sprzęt, oprogramowanie, nawyki pracowników, materiały i technologię drukowania, przed którą jest jeszcze prepress… a na końcu cała księgowość i logistyka. Tak, wiemy, że teraz potraktowaliśmy ten temat ogólnie, ale dlatego właśnie, byście przygotowali się do jednego z najważniejszych spotkań w branży. Proponujemy Wam serię podcastów z Łukaszem Szymańskim z firmy Digiprint, który krok po kroku wprowadzi Was w całość tych zagadnień. Ważny jest pierwszy krok. Później dobre planowanie i na końcu… praktycznie każdy w swojej organizacji ma zapewniony sukces.

Ale o tym już następnym razem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z cyklu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA, podcastu którego autorem i prowadzącym jest Mirosław Pawliński.

Gość podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak