spot_imgspot_img

Warsztaty flekso. Po pierwsze: edukacja

W październiku odbyła się kolejna edycja Warsztatów flekso, które jak zawsze zgromadziły technologów, operatorów maszyn, szefów produkcji związanych bezpośrednio z fleksodrukiem. Duża grupa osób, bo blisko 230 przez 2 dni wymieniało się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Powracamy do tematu Warsztatów flekso w kolejnym podcaście „ŚNIADANIE FLEKSOGRAFA doprawione przez 3M”.

Po pierwsze edukacja. I choć temat ten wydaje się już takim dość „oklepanym”, okazuje się, że niestety jest nadal najważniejszym. Edukacja, zdobywanie wiedzy tej najbardziej cennej, bo związanej bezpośrednio z procesem produkcji, zajmuje zazwyczaj dużo czasu. Oznacza to, że pojawienie się eksperta, lub jak niektórzy mówią fachowca od danego zagadnienia, jest całym procesem, w którym komunikacja jest najważniejszą częścią. Tak dokładnie jest w temacie fleksografii, technologii, o której dzisiaj mówi najwięcej osób z różnych względów.

Chociażby dlatego, że jakością drukowania dogoniła do tej pory bezkonkurencyjny offset. Technologii, której maszyny, czy jak kto woli urządzenia drukujące, są dzisiaj jednymi z najbardziej skomplikowanych, zawierających w swojej budowie praktycznie wszystkie technologie druku, uszlachetniania, poddruku i nawet druku cyfrowego. Ilość występujących zmiennych jest tak duża, że jakikolwiek kłopot pojawiający się na produkcji może być wyjątkiem w skali światowej.

Co znaczy zatem edukacja w poligrafii? Na jakim etapie już powinna się pojawić? Kto i kiedy powinien nieco więcej przekazywać wiedzę o nowoczesnej poligrafii? Czy organizowane „Warsztaty flekso” są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują wiedzy? O tym i nie tylko rozmawiamy z Janem Marcinkowskim z Flexocore i Piotrem Lisem z 3M. Rozmowę prowadzi Mirosław Pawliński – red. naczelny czasopisma Świat Poligrafii Professional.

Eksperci tematu flekso bez ogródek opisują rzeczywistość i widzą bardzo dokładnie to, co można zrobić, by wszystkim nam żyło się i pracowało coraz lepiej, tworząc opakowania i etykiety jednocześnie dbając o ekologię i wreszcie samych siebie.

Premiera tego odcinka we wtorek 14.11.2023 r. o godz. 10:00. Zapraszamy do słuchania!


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING