spot_imgspot_img

Wallace Carlson instaluje pierwszą w USA zaawansowaną Lithrone GX40

Firma Komori poinformowała, że drukarnia Wallace Carlson, dostawca usług druku komercyjnego, zakupiła sześciokolorową maszynę Komori Lithrone GX40 advance z UV. Jest to pierwsza instalacja Lithrone GX40 advance w USA i druga maszyna Komori w tej firmie.

Firma Wallace Carlson wybrała Lithrone GX40 advance ze względu na większą prędkość, możliwość druku na szerszych podłożach i większe formaty arkuszy, które są niezbędne do spełnienia różnorodnych wymagań jej rozwijających się klientów z branży opakowań i zabezpieczonych opakowań specjalnych.

“W ciągu ostatnich kilku lat rozszerzyliśmy nasze możliwości w zakresie opakowań specjalnych, szczególnie specjalistycznych opakowań zabezpieczonych z nośnikami kart podarunkowych, a ten sektor naszej działalności stale się rozwija” – powiedział Charlie Cox, COO w Wallace Carlson – “Zawsze szukamy sposobów na wyróżnienie naszej oferty poprzez eksperymentowanie z efektami specjalnymi. Zaczęliśmy korzystać z unikalnych aplikacji z różnymi powłokami, brokatem, perłami i innymi, dlatego chcieliśmy mieć maszynę wyposażoną w zaawansowane funkcje wymagane do drukowania wysokiej klasy opakowań specjalnych.”

Druk opakowań specjalistycznych wymaga cięższych materiałów, specjalnych podłoży, specjalnych kolorów i odmiennych rodzajów wykończenia. Gdy COVID-19 był w szczytowym okresie, a ludzie schronili się w domach, firma Wallace Carlson doświadczyła gwałtownego wzrostu w swojej branży opakowań. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, potrzebna była maszyna oferująca bardziej solidne cechy.

Lithrone GX40 advance jest przeznaczona do druku na trudnych podłożach, w tym na tekturze, kartonie, materiałach syntetycznych, plastiku, poliuretanie i polietylenie, z wieloma efektami specjalnymi, takimi jak brokat, który firma produkowała, a który jest atrakcyjny dla branży opakowań zabezpieczonych. Szybkość wprowadzania produktów na rynek ma kluczowe znaczenie we wszystkich branżach, ale często jeszcze większe w przypadku terminowo zabezpieczanych opakowań specjalistycznych.

“Szybkość działania tej maszyny jest niesamowita” – zauważył Cox. “Kolejną cechą, na którą zwracaliśmy uwagę, i którą ta maszyna spełnia, jest możliwość powtórzenia zlecenia za sześć miesięcy i przejścia od razu do idealnych ustawień druku, wiedząc, że wszystko, co zostało wykonane na tym zleceniu poprzednio, będzie tam obecne, ponieważ maszyna sama nauczyła się tych ustawień”.

Nowa maszyna Lithrone GX40 pracuje z prędkością do 18 000 arkuszy na godzinę i oferuje wiele zautomatyzowanych funkcji, takich jak najnowszy system Asynchronicznej Automatycznej Zmiany Płyt (A-APC), który skraca czas zmiany płyt i przygotowania do druku do ułamka czasu w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Maszyna wyposażona jest również w KHS-AI, zintegrowany, samouczący się system sterowania, który optymalizuje różne ustawienia poprzez zapamiętywanie ustawień w zależności od zmian w maszynie, środowisku i podłożach.

“Lithrone GX40 advance jest idealną maszyną do produkcji kreatywnych, unikalnych aplikacji, z których znana jest firma Wallace Carlson” – powiedział Mark Milbourn, wiceprezes Komori America.

Źródło: Reprograf-Grafikus, Komori

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING