spot_imgspot_img

W Białymstoku są drukowane podręczniki do gier RPG

Białostocka drukarnia BZ Graf, należąca do giełdowej grupy poligraficznej Kompap, umacnia swoją obecność na rynku gier fabularnych. To właśnie w Białymstoku są drukowane podręczniki do gier RPG jednego z największych w Polsce wydawców z tej branży – Black Monk. Wydrukowane przez BZ Graf nakłady trafiają do graczy na różnych kontynentach.

RPG, czyli role-playing games, to gry fabularne, w których gracze wcielają się w różne postacie, a przez scenariusz gry prowadzi ich tzw. mistrz ceremonii. Gry toczą się w ramach wybranego świata i konwencji – fantasy, horroru, kryminału itp. Jedną z najpopularniejszych gier RPG w Polsce i na świecie jest „Zew Cthulu”, opierająca się na uniwersum stworzonym przez H.P. Lowecrafta. Polskie podręczniki do niej wydaje Black Monk. To jedno z największych krajowych wydawnictw w tej branży, a BZ Graf drukuje dominującą część jego nakładów, w tym także pozycje kierowane na rynki eksportowe. Białostocka drukarnia dostarcza również podręczniki do gier RPG do zagranicznych odbiorców.

Black Monk jest jednym z największych wydawców na rynku gier fabularnych w kraju, a przy tym jednym z naszych głównych klientów. Jesteśmy dumni, że od 2020 roku niezmiennie obdarza nas zaufaniem, zwłaszcza że bogato ilustrowane i pełne detali podręczniki do gier RPG to kategoria książek, w której jakość druku jest szczególnie ważna. Częścią nakładów są też podręczniki w wersji ekskluzywnej, czasem nawet o numerowanych edycjach, w nietuzinkowych, zdobionych płótnem czy metalicznymi foliami oprawach. Książki takie nie tylko dostarczają radość z gry, ale nierzadko mają też wartość kolekcjonerską – mówi Marcin Samojłowicz, kierownik marketingu, technologii i pozyskiwania zleceń w BZ Graf.

Wybraliśmy współpracę z BZ Graf przede wszystkim ze względu na ich niezwykłą szybkość realizacji zamówień, co jest kluczowe w naszej  branży. Cenimy sobie również ich otwartość na nowatorskie pomysły i elastyczność w podejściu do każdego projektu, co pozwala nam na realizację nawet najbardziej ambitnych wizji.

Ich gotowość do podejmowania wyzwań, nawet tych najbardziej skomplikowanych, idzie w parze z oferowaniem konkurencyjnych cen, co czyni naszą współpracę nie tylko efektywną, ale i ekonomiczną. Dodatkowo ich wyjątkowa obsługa klienta zapewnia płynną komunikację i zrozumienie na każdym etapie procesu – komentuje Michał Lisowski, prezes wydawnictwa Black Monk Games.

Podręczniki do gier RPG drukowane w Białymstoku trafiają przede wszystkim do graczy za granicą – aż 60% stanowią pozycje w obcych językach przeznaczone na eksport. BZ Graf realizuje zlecenia z krajów europejskich – Niemiec czy Włoch, ale także drukuje anglojęzyczne wersje podręczników RPG dla czytelników ze Stanów Zjednoczonych czy nawet Australii, dzięki kontraktom podpisanym przez Black Monk.

Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap

BZ Graf to jedna z najstarszych drukarni dziełowych w Polsce. To także druga pod względem przychodów, po OZGraf, firma w notowanej na GPW grupie Kompap, w ramach której działają także drukarnia rolowa w Laskowicach i spółka Komunikacja Masowa. Po trzecim kwartale 2023 r. Kompap osiągnął skonsolidowane przychody w wysokości 89,13 mln zł oraz zysk netto w wysokości 3,45 mln zł.

Źródło: Kompap


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak